Pasaulyje

2017.04.17 12:12

Buvusiai Pietų Korėjos prezidentei pateikti oficialūs kaltinimai

ELTA2017.04.17 12:12

Nušalintajai Pietų Korėjos prezidentei Park Geun-hye buvo pateikti oficialūs kaltinimai korupcijos skandale, informuoja BBC.

Anot prokurorų, politikei pareikšti kaltinimai kyšininkavimu, prievarta, piktnaudžiavimu valdžia ir valstybės paslapčių nutekinimu. 

Šiuo metu kalinama 65 metų buvusi prezidentė kaltinama leidus artimai draugei Choi Soon Sil prievarta išgauti pinigus iš didelių kompanijų. Choi Soon Sil kaltinama pasinaudojusi ryšiais su prezidente, kad priverstų vietines įmones, pavyzdžiui, „Samsung“, paaukoti beveik 70 mln. dolerių jos ne pelno siekiantiems fondams. Nors įtariama, kad lėšas naudojo ir savo asmeninėms reikmėms.  Park Geun-hye įvardijama kaipChoi Soon Sil bendrininkė, padėjusi išgauti iš įmonių pinigus.

Abi moterys neigia kaltinimus, Park Geun-hye iš posto nušalinta praėjusį mėnesį. Politikė neteko prezidentės imuniteto ir Konstitucinis teismas nusprendė, kad prezidentei Park Geun-hye turi būti įvykdyta apkalta.

Šiuo metu Pietų Korėjos prezidento pareigas eina Park Geun-hye ištikimas Hwang Kyo-ahn. Šalies prezidento rinkimai vyks gegužės 9-ąją dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.