Pasaulyje

2017.04.16 19:36

Popiežius per Velykas ragina tarp karų ir neapykantos laikytis tikėjimo

BNS 2017.04.16 19:36

Popiežius Pranciškus savo Velykiniame sveikinime „Urbi et Orbi“ („Miestui ir pasauliui“) paskelbė didžią žinią.

„Vienu balsu, kiekvienoje pasaulio dalyje, skelbiame didžią žinią: „Viešpats tikrai prisikėlė, kaip jis pats sakė!“ Lai Jėzus, kuris įveikė nuodėmės ir mirties tamsą, suteikia taiką mūsų dienoms“, – pareiškė popiežius.

Velykų mišios prasidėjo po apniukusiu dangumi Šv. Petro aikštėje, į kurią tikintieji rinkosi nuo ankstyvo ryto, perėję sustiprintas saugumo patikras.

Po trumpos liūties pontifikas pasakė savo tradicinį pasveikinimą „Urbi et Orbi“, kuris apėmė maldą už tuos, kas kenčia nuo karo, bado ir politinių neramumų. Pranciškus akcentavo Siriją, paragino padaryti galą „siaubui ir mirčiai“ šioje šalyje, bet taip pat paminėjo Ukrainą ir konfliktų zonas Afrikoje.

Argentinietis popiežius išreiškė viltį, kad Kristaus pasiaukojimas gali padėti atnešti „paguodą ir pagalbą Sirijos civiliams, tapusiems siaubus ir mirtis tebesėjančio karo aukomis“.

Jis meldėsi už taiką visiems Artimiesiems Rytams, „pradedant Šventąja Žeme, taip pat – Irake ir Jemene“.

Popiežius taip pat pasisakė prieš karo veiksmus ir badą Afrikoje, pirmiausia – Pietų Sudane, Sudane, Somalyje ir Kongo Demokratinėje Respublikoje.

Jis ragino pasaulio lyderius, susiduriančius su „sudėtingomis ir dažnai dramatiškomis šiandienos pasaulio situacijomis“, išgirsti taikos žinią ir stengtis „užkirsti kelią konfliktų plitimui bei sustabdyti prekybą ginklais“.

Nepaminėdamas Venesuelos pavadinimo Pranciškus taip pat užsiminė apie politinę ir socialinę įtampą Lotynų Amerikoje, išreikšdamas viltį, kad „bendras visuomenių gėris“ nugalės.

„Tebūna įmanoma statyti tiltus ir dialogą, toliau kovojant su korupcijos rykšte, ir siekti gyvybingų ir taikių sprendinių ginčams, dėl pažangos ir demokratinių institucijų stiprinimo visiškai gerbiant įstatymo valstybę“, – sakė jis.

Kruvina Didžiosios savaitės pradžia

Kalbėdamas apie Rytų Europą jis meldėsi, kad „Gerasis Ganytojas ateitų padėti Ukrainai, vis dar apgultai konflikto ir kraujo liejimo“.

Dėl socialinių ir politinių neramumų Europoje Pranciškus meldė Dievo palaiminimo „krizės ir sunkumų momentais, ypač – dėl didelio nedarbo, ypač tarp jaunimo“.

Didįjį penktadienį pontifikas apgailestavo dėl migrantų, rasizmo aukų ir krikščionių persekiojimo visame pasaulyje aukų kančių.

Šiemet Didžioji savaitė prasidėjo kruvinais Verbų sekmadienio išpuoliais prieš dvi koptų bažnyčias Egipte, per kuriuos žuvo 45 žmonės ir už kuriuos atsakomybę prisiėmė „Islamo valstybė“.

Tad šį sekmadienį visas rajonas aplink Šv. Petro baziliką Vatikane buvo blokuotas, į jį buvo galima patekti tik pro kelias vietas, pirma praėjus krepšių patikrinimą.

Tikintieji į Šv. Petro aikštę buvo įleidžiami tik po saugumo patikrinimų, panašių į tuos, kurie taikomi oro uostuose. Budėjo šimtai policininkų ir saugumo pajėgų narių.

Šį sekmadienį taip pat suėjo 90 metų Pranciškaus pirmtakui, popiežiui emeritui Benediktui XVI, kuris šią progą paminės kuklia švente restauruotame vienuolyne Vatikano teritorijoje, kuriame gyvena.

„Be abejo, valgiaraštyje bus kas nors jo gimtadieniui paminėti“, – praėjusią savaitę žurnalistams sakė buvęs Vatikano atstovas tėvas Federico Lombardi.

Pirmadienį įvyks gimtadienio vakarėlis, kuriame dalyvaus Benedikto brolis ir grupelė senų draugų, ir kuriame nuskambės kelios „Bavarijos dainos“, Italijos žiniasklaidai sakė Benedikto asmeninis sekretorius Georgas Gaensweinas.

„Jis susitiks su savo broliu Georgu ir tai bus jam geriausia dovana“, – sakė sekretorius.

Ta proga Vatikano pašto ženklų ir monetų biuras išleido pašto ženklų seriją svarbiems Bažnyčios dviejų tūkstantmečių istorijos įvykiams paminėti.

Benediktas XVI atsistatydino 2013 metais, priežastimi nurodęs silpnėjančią sveikatą. Jis yra pirmasis per 600 metų tai padaręs pontifikas.