Naujienų srautas

Pasaulyje2017.04.14 10:45

Sirijoje iš keturių miestų evakuojami gyventojai ir kovotojai

BNS 2017.04.14 10:45

Civiliai ir kovotojai penktadienį pradėjo evakuotis iš keturių režimo ir sukilėlių pajėgų apsiaustų miestų pagal susitarimą, palaikomą opoziciją remiančio Kataro ir režimo sąjungininko Irano, pranešė vienas naujienų agentūros AFP korespondentas ir vietos šaltinis.

AFP korespondentas, esantis sukilėlių kontroliuojamame Rašidine, esančiame į vakarus nuo Alepo miesto, sakė, kad mažiausiai 80 autobusų atvažiavo į šį rajoną iš vyriausybės kontroliuojamos Fua ir Kafrajos Idlibo provincijoje. Vienas sukilėlių šaltinis Idlibe sakė AFP, kad „šį rytą pradėta įgyvendinti susitarimą“.

Padėtį Sirijoje stebinti nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) patvirtino, kad evakuacija prasidėjo.

Madajos gyventojas Amjadas al Malehas, kalbėjęsis telefonu su AFP iš vieno autobuso, apie 6 val. vietos (ir Lietuvos) laiku išvažiavusio iš opozicijos kontroliuojamų Madajos ir Zabadanio miestelių, sakė: „Ką tik išvažiavome – apie 2,2 tūkst. žmonių maždaug 65 autobusais.“

Pagal šį susitarimą tikimasi evakuoti daugiau kaip 30 tūkst. žmonių. Šį planą pradėta įgyvendinti trečiadienį nuo sukilėlių ir vyriausybės pajėgų apsikeitimo belaisviais.

Tikimasi, kad viso 16 tūkst. gyventojų išvažiuos iš Fua ir Kafrajos miestelių į vyriausybės kontroliuojamą Alepą, pajūrio provinciją Latakiją arba Damaską. Taip pat pranešama, kad Madajos ir Zabadanio civiliams gyventojams bus leista pasilikti, jeigu jis to panorės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi