Pasaulyje

2017.04.14 09:47

NBC: JAV tariamai ruošiasi smogti Šiaurės Korėjai prevencinį smūgį

ELTA2017.04.14 09:47

Jungtinės Valstijos tariamai rengiasi smogti prevencinį smūgį Šiaurės Korėjai, jei neliks abejonių, kad komunistinės šalies režimas ruošiasi naujam branduolinio ginklo bandymui. Apie tai skelbia amerikiečių TV stotis NBC, remdamasi JAV žvalgybininkais, informuoja agentūra dpa.

Šiais duomenimis, netoli Korėjos pusiasalio yra du JAV eskadriniai minininkai, ginkluoti raketomis „Tomahawk“. Vienas jų esą nuo spėjamo bandymų poligono nutolęs per maždaug 480 km.

Pastaruoju metu būta požymių, kad Pchenjanas po kelių raketų bandymų gali atlikti ir naują branduolinio ginklo bandymą – galimai jau per 105-ąsias valstybės įkūrėjo KIm Il Sungo gimimo metines šį šeštadienį. JAV Johnso Hopkinso universiteto Korėjos institutas pranešė, kad iš palydovų darytose nuotraukose matyti besitęsiantis judėjimas ir nauja veikla bandymų poligone komunistinės šalies šiaurės rytuose.

Pchenjanas šią savaitę pagrasino JAV „bet kokiu karu“, jei šalis bus užpulta. Kinija taip pat perspėjo JAV prezidentą Donaldą Trumpą dėl karinio smūgio komunistiniam režimui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.