Pasaulyje

2017.04.13 17:00

B. al-Assadas tikina, kad Sirijos armija „atidavė“ visus cheminius ginklus

BNS2017.04.13 17:00

Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas pareiškė, kad jo vyriausybė dar 2013 metais atidavė visas turėtas cheminio ginklo atsargas ir todėl negalėjo būti susijusi su praėjusią savaitę buvusia zarino ataka.

„Nebuvo jokio įsakymo jokiai atakai... Mes atidavėme savo arsenalą prieš kelerius metus. Net jeigu turėtume jį, nepanaudotume“, – sakė B. al-Assadas išimtiniame interviu naujienų agentūrai AFP Damaske trečiadienį.

Jis nurodė, kad po įtartos cheminės atakos į karinį aerodromą smogusi JAV raketų salvė nesumažino Sirijos vyriausybės pajėgumo tęsti smūgius.

„Mūsų ugnies galia, mūsų pajėgumai atakuoti teroristus dėl šių smūgių nesumažėjo“, – pabrėžė jis.

B. al-Assadas taip pat perspėjo leisiąs tik „objektyvų“ tos cheminės atakos tyrimą, kurį norėtų atlikti išorės ekspertai.

„Mes galime leisti tik tokį tyrimą, kuris būtų objektyvus, kai mes įsitikinsime, kad nešališkos šalys dalyvaus šioje delegacijoje ir kad jos nepanaudos to tyrimo politiniu tikslu“, – pabrėžė jis.

Sirijos vyriausybės sąjungininkė Rusija trečiadienį vetavo JT Saugumo Tarybos rezoliuciją, reikalaujančią, kad Sirija bendradarbiautų su tarptautiniais ekspertais, tirsiančiais minėtą cheminę ataką.

Populiariausi