Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Vengrai džiaugiasi dosnių turistų iš Rusijos invazija

Rusai vėl sugrįžo į Vengriją, bet šįkart vengrai jų invazija patenkinti. Minios turistų padėjo išgyventi krizę ne vien Hevešo kurortiniam miesteliui.

Rusai vėl sugrįžo į Vengriją, bet šįkart vengrai jų invazija patenkinti. Minios turistų padėjo išgyventi krizę ne vien Hevešo kurortiniam miesteliui.

Buvusioje sovietų karinėje bazėje dabar leidžiasi ne naikintuvai, o turistus skraidinantys lėktuvai. Šįkart invaziją vengrai sveikina: ji leidžia uždirbti, kuria darbo vietas, atgaivino nekilnojamojo turto rinką. Gegužė – sezono pradžia, vėliau 4 ir 5 žvaigždučių viešbučiuose poilsiautojų bus daugiau.

„Jaunystėje man teko trejus metus gyventi Vengrijoje. Smagu vėl sugrįžti, išvysti, kas pasikeitė, ar Vengrija išgražėjo. Žmonės labai malonūs, nuostabus ežeras“, – įspūdžiais dalijosi turistė iš Rusijos Liudmila Iljina.

Terminių vandenų ežerą, garsų gydomuoju poveikiu, pamėgo ir turistai iš Vokietijos, Nyderlandų, Austrijos. Poilsiautojai gali ne tik mėgautis ežeru, kurio vandens temperatūra visus metus nenukrenta žemiau 24 laipsnių, bet ir purvo voniomis, kitomis gydomosiomis procedūromis.

Nedidelis kurortinis miestelis, turintis vos 5 tūkst. gyventojų, sulaukia ne mažiau lankytojų negu sostinė Budapeštas. Pernai jų būta milijonas.

„Ypač rusai vertina mūsų ežerą ir mėgaujasi gydymo metodais, kuriuos vietos medikai išrado XVIII amžiaus viduryje“, – atskleidė viešbučio vadybininkas Laszlo Konnyidas.

Turistai iš Rusijos ėmė plūsti į Hevišą 2010 metais, kai Arabų pavasario protestai atbaidė nuo jau pamėgtų, pavyzdžiui, Egipto kurortų. Pavyzdžiui, viename keturių žvaigždučių viešbutyje nuolat užimti trys ketvirtadaliai kambarių. Vietiniams patinka, kad turistai iš Rusijos išleidžia gerokai daugiau pinigų negu vokiečiai.

„Daug kartų parinkdavome moterims drabužius ir prie jų siūlėme „Swarovski“ bižuteriją, bet jos atsisako, pareiškusios, kad puošiasi tik briliantais“, – tikina parduotuvės savininkė Agnes Kanizsai.

Turistai iš Rusijos perka ne tik briliantus, bet ir nekilnojamąjį turtą. Agentai sako, kad 70 proc. jų dabartinių klientų – rusai ir ukrainiečiai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi