Pasaulyje

2017.04.12 16:04

Švedijos policijai nepakanka išteklių nelegaliems migrantams deportuoti

ELTA2017.04.12 16:04

Švedijos pasienio policija, sprendžianti migrantų deportavimo klausimus, turi pernelyg mažai pareigūnų, kad galėtų išsiųsti visus besislapstančius atvykėlius. Tai trečiadienį interviu laikraščiui „Dagens Nyheter“ pareiškė nacionalinio operatyvinio policijos skyriaus vadovas Patrikas Engstroemas.

„Žinoma, mums reikia daugiau išteklių. Bent jau dar šimto žmonių, galbūt daugiau. Bet pirmiausia reikia, kad užsieniečių vidaus kontrole rūpintųsi ir patruliai“, – pažymėjo jis.

Pasienio policijos skyriuje dirba 200 pareigūnų. Nuo deportavimo slapstosi 12,5 tūkstančio migrantų.

2013 metais žiniasklaida kritikavo policiją už tuo metu rengtus reidus, per kuriuos buvo ieškoma migrantų be dokumentų. Po šios kritikos tokių operacijų skaičius smarkiai sumažėjo.

Dokumentų tikrinimo klausimas vėl pasidarė aktualus, sužinojus, kad spėjamam teroro akto Stokholme vykdytojui 39 metų uzbekui Rachmatui Akilovui 2016 metų birželį buvo atsisakyta suteikti prieglobstį Švedijoje ir tik 2017 metų vasarį buvo paskelbta jo kaip besislapstančio nuo deportacijos paieška. Policijos duomenimis, Švedijoje ieškoma 137 Uzbekistano piliečių.