Pasaulyje

2017.04.12 16:30

F. Mogherini pirmą kartą apsilankys Rusijoje

BNS2017.04.12 16:30

Europos Sąjungos išorės politikos vadovė Federica Mogherini šį mėnesį su pirmu oficialiu vizitu apsilankys Rusijoje, su kuria santykiai yra nepaprastai įtempti dėl Ukrainos konflikto ir karo Sirijoje.

Kitą savaitę ji taip pat lankysis Kinijoje ir Indijoje, trečiadienį paskelbtame pareiškime nurodo jos biuras.

Daugiausiai dėmesio turbūt teks jos kelionei į Maskvą balandžio 24 dieną, ES ir Rusijos santykių srityje tvyrant dideliam šalčiui dėl Maskvos paramos prorusiškiems Rytų Ukrainos separatistams ir 2014 metais įvykdytos Krymo aneksijos.

Įtampą didina ir ES spaudimas rasti politinį sprendimą Sirijoje be prezidento Basharo al-Assado – ilgamečio Maskvos sąjungininko.

Pranešimas apie vizitą buvo paskelbtas JAV valstybės sekretoriui Rexui Tillersonui Maskvoje susitinkant su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu.

F. Mogherini taip pat susitiks su S. Lavrovu, „aptarti skubiausių užsienio politikos klausimų, ypač – konflikto Sirijoje“, sakoma jos biuro pareiškime.

Jie taip pat aptars situaciją Libijoje, Artimųjų Rytų taikos procesą, Iraną, Afganistaną, Ukrainą, ES ir Rusijos santykius.

F. Mogherini šias pareigas 2014 metais pradėjo eiti Italijos užsienio reikalų ministro poste užsitarnavusi Rusijai palankios politikės reputaciją. Ji ne kartą sakė, kad nori apsilankyti Maskvoje.

Ji bandė stabilizuoti santykius su Maskva ir įrodinėjo, kad Rusija yra didžiulė kaimynė, su kuria ES turi išmokti gyventi, bet didėjanti Ukrainos krizė sutrukdė bet kokiam susitarimui.

Balandžio 19 dieną F. Mogherini Kinijoje pirmininkaus ES ir Kinijos strateginiam dialogui su aukščiausiu Kinijos užsienio politikos pareigūnu Yang Jiechi, rengiantis ES ir Kinijos viršūnių susitikimui Briuselyje, sakoma pareiškime.

Jie aptars pasaulinius iššūkius, tokius kaip klimato kaita, taip pat regioninius ir saugumo klausimus, nurodoma pareiškime.

Indijoje balandžio 21 dieną F. Mogherini surengs panašias derybas su Indijos užsienio reikalų ministre Sushma Swaraj.

F. Mogherini vadovavo pastangoms suteikti Europos Sąjungai svarbų balsą tarptautinėje arenoje, kaip svarbiai saugumo žaidėjai, blokui žvelgiant į ateitį po „Brexit“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.