Pasaulyje

2017.04.12 13:52

JAV: nelegali imigracija bus traktuojama kaip nusikaltimas

ELTA 2017.04.12 13:52

JAV generalinis prokuroras Jeffas Sessionsas skelbia griežtą kovą su nelegaliais migrantais. Nelegali imigracija į Jungtines Valstijas ateityje bus laikoma nusikaltimu, pareiškė jis antradienį lankydamasis pasienio mieste Nogalase Arizonos valstijoje, praneša agentūra dpa.

J. Sessionsas taip pat pareiškė nurodysiąs prokurorams visoje šalyje nelegalios imigracijos nusikaltimus padaryti savo prioritetu ir skirti griežtesnes bausmes. Be to, bus įdarbinta daugiau teisėjų, kad bylos būtų nagrinėjamos greitai.

„Visi tie, kurie nori į šią šalį atvykti nelegaliai, perspėjami: tai nauja era. Tai Trumpo era“, - kalbėjo J. Sessionsas. JAV prezidentas D. Trumpas per savo rinkimų kampaniją labai didelį dėmesį skyrė kovai su nelegalia imigracija ir paskelbė, kad Meksikos pasienyje bus pastatyta siena.

Naujosios priemonės pirmiausiai nukreiptos prieš tarptautinius prekeivių žmonėmis tinklus ir narkotikų kartelius, sakė JAV generalinis prokuroras. Anot jo, gaujos užtvindo JAV narkotikais ir sėja smurtą ir mirtį. Nusikaltėlių sindikatų veikla esą yra išpuolis prie JAV nacionalinį saugumą ir suverenumą.