Pasaulyje

2017.04.12 20:03

Suimtas vienas įtariamasis dėl sprogdinimų prie klubo „Borussia“ autobuso

Vokietijos policija tiria galimą islamistų ryšį su trimis sprogimais, antradienį driokstelėjusiais prie Dortmundo futbolo klubo „Borussia“ autobuso, nes įvykio vietoje rastame laiške esama užuominų apie pernai Berlyne įvykdytą ataką prieš kalėdinę mugę, trečiadienį pranešė nacionalinė žiniasklaida. Tuo metu policija pranešė, kad suimtas vienas įtariamasis.

Pareigūnų teigimu, dar vienas įtariamasis yra laisvėje. Be to, kalbama apie tai, kad „išpuolis turėjo ir teroristinių motyvų“.

Prokurorai patvirtino, kad apieškotas ne tik suimtojo, bet ir dar vieno įtariamojo butas.

Rastame pirmame laiške taip pat minimos Vokietijos lėktuvų „Tornado“ vykdomos žvalgybos misijos Irake ir Sirijoje, nurodė dienraštis „Sueddeutsche Zeitung“, regioniniai transliuotojai NDR ir WDR, taip pat nacionalinė naujienų agentūra DPA. Šiuose pranešimuose informacijos šaltiniai nebuvo įvardyti.

Vokietija priklauso tarptautinei koalicijai, kovojančiai su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS).

IS prisiėmė atsakomybę už gruodį Berlyne įvykdytą ataką, nusinešusią 12 žmonių gyvybių.

Trečiadienį pasirodė ir antrasis laiškas dėl atsakomybės už išpuolį. Jame teigiama, kad jį surengė antifašistinė grupė, protestuodama prieš komandos toleranciją rasistams ir dešiniųjų pažiūrų sirgaliams – pradėta manyti, ar kartais išpuolio vykdytojai nemėgina specialiai suklaidinti.

Mat sprogimas kitokio pobūdžio, nei pastarieji teroristiniai išpuoliai - nenukreiptas į minią ar patį stadioną netoliese.

Klubas pastaruoju metu kenčia nuo savo kraštutinių dešiniųjų sirgalių chuliganizmo.

Vasarį kelioms dešimtims ekstremistų buvo uždrausta patekti į stadionus, po tokių draudimų vienas komandos vadovas net sulaukė grasinimų mirtimi.