Pasaulyje

2017.04.11 21:58

Pristatyta nauja JT rezoliucija dėl atakos tyrimo Sirijoje

BNS 2017.04.11 21:58

Jungtinė Karalystė, Prancūzija ir Jungtinės Valstijos pristatė naują Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijos projektą, reikalaujantį tyrimo dėl galimos atakos cheminiu ginklu Sirijoje, antradienį pranešė britų ambasadorius.

Tyrimas reikalautų „visiško bendradarbiavimo su tyrėjais“ dėl atakos sukilėlių kontroliuojamame Chan Šeichūne, socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje parašė diplomatas Matthew Rycroft.

Praėjusią savaitę Saugumo Taryba aptarė tris panašius rezoliucijų projektus, tačiau neradus kompromiso nė dėl vieno iš jų nebuvo balsuota.

Britai, amerikiečiai ir prancūzai siekė tyrimo, reikalaujančio, kad Sirija suteiktų pareigūnams informaciją apie savo karines operacijas. Tačiau toks rezoliucijos projektas sulaukė pasipriešinimo iš Rusijos, galėjusios vetuoti siūlymą.

„Mes negalime pasiduoti ir turime bandyti pasiekti geriausia, ką galime: turėti ataką pasmerkiantį tekstą, prašantį nuodugnaus tyrimo“, – žurnalistams sakė prancūzų ambasadorius Jungtinėse Tautose Francois Delattre`as.

Jis teigė, kad dėl naujo rezoliucijos projekto gali būti balsuojama artimiausiomis dienomis.

Prancūzija, Britanija ir JAV dėl įtariamos atakos cheminiu ginklu Sirijos mieste Chan Šeichūne kaltina prezidentą Basharą al-Assadą.

„Yra labai svarbu, kad vyktų platus tyrimas, jog kiekvienas žinotų, visas pasaulis žinotų, kaip įvyko šios baisios cheminės atakos ir iš kur jos kilo“, a – sakė F. Dellatre`as.

Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai ketvirtadienį diskutuojant apie ataką, JAV kariai paleido 59 sparnuotąsias raketas į sirų oro bazę, iš kurios, amerikiečių manymu, kilo cheminę ataką įvykdę lėktuvai.

Damaskas neigia per antskrydžius Chan Šeichūne naudojęs cheminį ginklą. Rusija sako, kad sirų lėktuvų bombos pataikė į sandėlį, kur ir buvo žmonių gyvybes nusinešusio zarino.