Pasaulyje

2017.04.12 09:51

Baltarusija nesutinka priimti EP narių Minske ir Astravo AE

LRT.lt 2017.04.12 09:51

Keturi Europos Parlamento nariai – Rebecca Harms (Žalieji/ELA), Bronis Ropė (Žalieji/ELA), Petras Auštrevičius (ALDE) ir Algirdas Saudargas (ELP) – balandžio 20 d. ketino apsilankyti Astravo atominės elektrinės statybos aikštelėje Baltarusijoje, praneša Europos Parlamento (EP) spaudos tarnyba.

Europarlamentarai taip pat pageidavo susitikti su atsakingų Baltarusijos institucijų atstovais. Tačiau pirmadienį, balandžio 10 d., Baltarusijos ambasadorius Belgijoje, motyvuodamas organizacinėmis bei administracinėmis priežastimis, pranešė EP nariams, kad tokio vizito surengti nėra galimybių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

EP nariai pateikė tokį bendrą komentarą: „Mes esame įsitikinę, jog būtina atvirai keistis nuomonėmis ir palaikyti dialogą Astravo atominės elektrinės saugumo klausimu, ypač turint omenyje jos artumą prie ES sienos. Esame nusivylę, kad šio vizito nepavyko surengti. Esame pasirengę bet kuriuo metu vykti į Minską ir Astravą, kai Baltarusijos valdžia bus pasiruošusi su mumis susitikti ir sudaryti sąlygas apsilankyti elektrinės vietoje“.