Pasaulyje

2017.04.11 07:50

JAV sako, kad esant reikalui vėl imtųsi karinių veiksmų prieš Damaską

Baltieji rūmai teigia, kad jeigu Sirija dar kartą panaudotų cheminį ginklą prieš savo piliečius, JAV gali vėl imtis karinių veiksmų prieš Damaską. Tuo metu Pentagonas praneša, kad smūgiai Sirijos oro bazei sunaikino penktadalį Basharo al-Assado režimo karinių orlaivių. Antradienį į Maskvą vykstantis JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas Rusiją turėtų paraginti neberemti B. al-Assado.

Amerikos diplomatijos vadovas į Maskvą vyksta iš Didžiojo septyneto susitikimo Italijoje, kur su Vakarų partneriais aptarė bendrą poziciją dėl Sirijos. Ją R. Tillersonas ir perduos Rusijai, ragindamas nustoti remti B. al-Assado režimą bei ieškoti politinio sprendimo. 

Britų užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas ragina svarstyti ir naujų sankcijų Rusijai galimybę. Naujienų agentūra „Associated Press“ skelbia, kad Rusija žinojo apie Sirijos planus rengti cheminę ataką. Esą iškart po atakos Maskva bepilote skraidykle apžiūrėjo ligoninę, kur gydyti nukentėjusieji. Slepiant įrodymus, netrukus ji buvo subombarduota. 

Baltieji rūmai pareiškė, kad JAV vėl gali smogti Sirijai, jeigu ši dar kartą surengtų cheminę ataką. Pasak JAV prezidento Donaldo Trumpo atstovo, karinių veiksmų gali būti imtasi ir jeigu B. al-Assado režimas toliau ant civilių mėtys sprogmenų prikrautas statines.