Pasaulyje

2017.04.10 17:37

Popiežius neplanuoja atsisakyti kelionės į Egiptą, nepaisant sprogdinimų

BNS 2017.04.10 17:37

Popiežius Pranciškus šį mėnesį, kaip planuota, lankysis Egipte, nepaisant sprogimų savaitgalį dviejose Egipto koptų bažnyčiose, kur žuvo 44 žmonės, pranešė Vatikano pareigūnas.

„Nėra jokios abejonės, kad Šventasis Tėvas neatsisakys savo sprendimo vykti į Egiptą“ balandžio 28 ir 29 dienomis, nurodė monsinjoras Angelo Becciu, antrasis pagal rangą pareigūnas įtakingame Vatikano valstybės sekretoriate, pirmadienį jį citavo Italijos dienraštis „Corriere della Sera“.

„Tai, kas įvyko, sukėlė chaosą ir milžiniškas kančias, tačiau tai negali sustabdyti popiežiaus taikos misijos“, – pridūrė jis.

Atsakomybę už sprogimus sekmadienį Nilo deltos miestuose Aleksandrijoje ir Tantoje prisiėmė džihadistų grupuotė „Islamo valstybė“ (IS). Tai buvo kruviniausi pastarųjų metų išpuoliai prieš Egipto koptų bendruomenę.

A. Becciu, kuris lydės pontifiką kelionėje, šiuos aktus pavadino „išpuoliu prieš dialogą, prieš taiką“.

„Egiptas mus patikino, kad viskas vyks kiek įmanoma geriau, todėl mes tikrai vyksime“, – sakė jis.

Popiežius sekmadienį pareiškė užuojautą dėl minėtų išpuolių aukų, o Egiptas dėl atakos paskelbė trijų mėnesių nepaprastąją padėtį.

Pranciškus per Verbų sekmadienio apeigas pasimeldė už vos prieš kelias valandas žuvusius ir sužeistus žmones.

Popiežius paprašė Dievo „atverti širdis tų, kurie sėja terorą, smurtą ir mirtį, bei tų, kurie gamina ir prekiauja ginklais“. „Pasimelsime už šiandien, deja, įvykdytos atakos aukas“, – sakė jis Angelo maldoje.

Pranciškus taps antruoju Egipte apsilankiusiu Romos katalikų popiežiumi po Jono Pauliaus II, kurio istorinis vizitas įvyko 2000 metų vasarį.

Vatikano šios kelionės šūkis yra „Taikos popiežius taikos Egipte“.