Naujienų srautas

Pasaulyje2017.04.10 16:42

Kremlius: Vakarų šalių reikalavimai pašalinti B. al-Assadą neturi perspektyvų

BNS 2017.04.10 16:42

Vakarų partnerių bandymai grįžti prie tezės, kad Sirijos konflikto sureguliavimas neįmanomas nepašalinus į prezidento posto Basharo al Assado, neturi perspektyvų, pirmadienį pareiškė Kremlius.

„Grįžimas prie menamų bandymų sureguliuoti (konfliktą) deklaruojant mantrą „B. al-Assadas turi pasitraukti“ negali priartinti prie politinio krizės Sirijoje sureguliavimo“, – sakė žurnalistams prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Jis pabrėžė, kad „vienintelis galimas variantas – toliau tęsti tą patį kruopštų darbą – Ženevos procesą – ir pastangas Astanos proceso rėmuose“.

Taip D. Peskovas pakomentavo Prancūzijos diplomatijos vadovo Jeano-Marco Ayrault pasisakymą, kuriame jis paragino Rusiją prisijungti prie derybų dėl Sirijos atities ir alternatyvos B. al-Assadui paieškų.

Kremliaus atstovas spaudai pabrėžė, kad „yra Ženevos procesas ir Astanos procesas, kuris yra Ženevos proceso sudėtinė dalis“.

„(Konflikto sprendinio) paieškos vyksta būtent ten. Aišku, kad tai labai sudėtingas procesas, kuris, deja, trunka gerokai ilgiau nei galbūt mums visiems norėtųsi. Tačiau kol kas jokios kitos alternatyvos nėra“, – sakė D. Peskovas.

Jis taip pat pažymėjo, kad Jungtinės Valstijos, raketomis smogusios Sirijai, pademonstravo visišką nenorą veikti kartu su Rusija: „Amerikiečiai tokiu būdu pademonstravo visišką nenorą kokiu nors būdu sąveikauti dėl Sirijos ir atsižvelgti į vieni kitų interesus bei būgštavimus.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi