Pasaulyje

2017.04.10 10:06

D. Trumpas svarsto galimybę įvesti naujų sankcijų Rusijai ir Iranui

BNS 2017.04.10 10:06

JAV prezidentas Donaldas Trumpas svarsto galimybę paskelbti naujų sankcijų Rusijai ir Iranui dėl padėties Sirijoje, sekmadienį pareiškė Amerikos ambasadorė prie Jungtinių Tautų Nikki Haley.

„Prezidentas ketina aptarti šį klausimą, o svarstymo procesas jau vyksta“, – ji sakė naujienų televizijai CNN.

Dienraštis „The New York Post“ anksčiau paskelbė, kad JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas per šią savaitę vyksiantį vizitą Maskvoje gali pateikti kaltinimų Rusijai, kad ji dangsto Sirijos prezidento Basharo al-Assado režimo vykdomus karo nusikaltimus ir netgi prie jų prisideda. Laikraštis šios informacijos šaltinių neįvardijo.

Didžiosios Britanijos laikraštis „The Sunday Times“ savo ruožtu rašė, kad R. Tillersonas pareikalaus, jog Maskva atsisakytų palaikymo B. al-Assado „kruvinai diktatūrai“.

Pasak jo, Amerikos diplomatijos vadovas Maskvoje pateiks įrodymų, kad Rusija žino, jog „Assadas praeitą savaitę panaudojo cheminį ginklą – zarino dujas – ir mėgina tai nuslėpti“.

Be to, valstybės sekretorius apkaltins Rusiją pažeidus 2013 metų susitarimą dėl Sirijos cheminių ginklų atsargų sunaikinimo kontrolės, nes Rusija esą neįvykdė savo įsipareigojimų, rašo „The Sunday Times“.