Pasaulyje

2017.04.09 14:12

Osle policija neutralizavo sprogstamąjį įtaisą

LRT RADIJAS, LRT.lt 2017.04.09 14:12

Norvegijos sostinėje Osle šeštadienio vakarą  gatvėje radus sprogstamąjį įtaisą, buvo  evakuoti naktiniai  barai ir restoranai. Po kurio laiko pareigūnai pranešė, kad įtaisas, išėmus sprogdiklį, neutralizuotas, o įtariamas asmuo sulaikytas.

Daugiau apie  įtariamąjį nepranešama. Policijos vadovas patvirtino, kad rastas įtaisas  buvo sprogmuo. Po keturias gyvybes Švedijoje nusinešusio ir 15  žmonių sužeidusio išpuolio ir Norvegijoje paskelbtas padidintas saugumas.

Kaip LRT Radijui sakė žurnalistas Mantas Tomkūnas, apie įtartiną 30 centimetrų skersmens dėžę Oslo Grionlando rajone, kuriame gyvena didelė išeivių diaspora, policija pranešė vėlų šeštadienio vakarą.

„Teritorija buvo aptverta, o žmonės iš greta esančių barų ir pastatų evakuoti. Atvykusios specialiosios tarnybos įtartiną radinį sunaikino netrukus po vidurnakčio.

Policija teigia, kad neutralizuojant įtartiną radinį sprogimo garsas buvo didesnis, nei įprastai neutralizuojant netikrą sprogmenį, todėl įtaria, kad įvykio vietoje galėjo būti paliktas tikras sprogmuo.

Policijos atstovai teigia, jog, sprendžiant iš sprogmens dydžio, sprogimo žala nebūtų buvusi didelė, tačiau imantis papildomo atsargumo buvo apsupta didelė teritorija. Apie sulaikytą įtariamąjį policija informacijos kol kas neteikia. Tyrimą perėmė Norvegijos slaptoji policija“, – sakė M. Tomkūnas.

Šis incidentas Osle įvyko maždaug už kilometro nuo vyriausybės pastatų, kurie buvo apgriauti 2011 m. per Anderso Breiviko išpuolius, kai susprogdinus bombą prie vyriausybės ir šaudžius Utiojos saloje žuvo 77 žmonės.