Naujienų srautas

Pasaulyje2017.04.07 22:43

JT Saugumo Tarybos posėdyje Rusija kaltina JAV

BNS, LRT RADIJAS 2017.04.07 22:43

Penktadienį prasidėjusiame Jungtinių Tautų Saugumo posėdyje Rusijos ambasadorius apkaltino Jungtines Amerikos Valstijas tarptautinės teisės pažeidimu, kai buvo smogta raketomis į Sirijos valdančiojo režimo aviacijos bazę.

„Jungtinės Valstijos atakavo suverenios Sirijos teritoriją, – pareiškė ambasadoriaus pavaduotojas Vladimiras Safronkovas. – Mes šią ataką vadiname skandalingu tarptautinės teisės pažeidimu ir agresijos aktu“.

JAV perspėja, kad gali imtis papildomų veiksmų Sirijoje

Jungtinės Valstijos penktadienį pareiškė esančios pasirengusios imtis papildomų karinių veiksmų Sirijoje. Tokią poziciją ambasadorė Jungtinėse Tautose Nikki Haley išsakė Saugumo Tarybos posėdyje, kuris surengtas aptarti amerikiečių raketų smūgius, reaguojant į cheminę ataką.

„Jungtinės Valstijos praeitą naktį žengė labai pamatuotą žingsnį. Esame pasirengę daryti daugiau, bet tikimės, kad tai nebus būtina“, – sakė N. Haley.

JAV prezidento Donaldo Trumpo sprendimu, JAV penktadienio paryčiais Lietuvos laiku į Sirijos oro bazę paleido 59 sparnuotąsias raketas „Tomahawk“.

N. Haley teigimu, iš šios bazės antradienį pradėta cheminė ataka, pražudžiusi dešimtis žmonių, įskaitant 27 vaikus. JAV sako esančios įsitikinusios, kad išpuolį surengė Sirijos prezidento Basharo al Assado pajėgos.

„Jungtinės Valstijos daugiau nelauks, kad B. al Assadas naudotų cheminius ginklus be jokių pasekmių. Tos dienos praėjo“, – kalbėjo diplomatė.

Kartu JAV atstovė teigė, kad būtina siekti politinio šešerius metus trunkančio karo Sirijoje sprendimo.

„Turime pereiti į naują etapą link šio baisaus konflikto politinio sprendimo“, – sakė ji.

JAV ambasadorė taip pat paragino Rusiją persvarstyti savo paramą B. alAssado režimui.

JAV tiria, ar Rusija prisidėjo prie cheminės atakos

Aukšto rango amerikiečių kariniai pareigūnai sako, kad Jungtinės Valstijos aiškinasi, ar Rusija dalyvavo Sirijos cheminių ginklų atakoje.

Kaip naujienų agentūrai „Associated press“ teigė Pentagono atstovai, nepilotuojamas orlaivis, priklausantis Rusijai arba Sirijai, buvo užfiksuotas sklandantis antradienį netrukus po cheminių ginklų atakos virš įvykio vietos. Vėliau jis sugrįžo, kai gyventojai rinkosi į netoliese esančią ligoninę. Netrukus po to ligoninė buvo bombarduota. Amerikos pareigūnai įtaria, kad ligoninė atakuota siekiant paslėpti įrodymus.

„Pasaulis laukia, kad Rusijos vyriausybė Sirijoje elgtųsi atsakingai. Pasaulis laukia, kad Rusija persvarstytų savo netinkamą aljansą su B.al Assadu“, – sakė ji.

Tame pat posėdyje Rusijos ambasadorius amerikiečių veiksmus pavadino tarptautinės teisės pažeidimu ir agresijos aktu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi