Pasaulyje

2017.04.07 22:33

Teroras Stokholme: žuvo 4 žmonės, sužeista 15

Penktadienį po pietų Stokholme sunkvežimis įvažiavo į žmonių minią. Švedijos policija patvirtino, kad iš viso žuvo 4 žmonės, o 15 yra sužeistų. Šalies premjeras Stefanas Löfvenas įvykį įvardijo kaip teroro ataką.

„Gelbėjimo tarnybos nespėja rūpintis nukentėjusiaisiais, žuvusieji guli gatvėje uždengti. Jau neabejojama, kad tai yra teroro išpuolis. Išpuoliui panaudotas logistikos sunkvežimis tiesiog stovėjo mieste, jis buvo pavogtas ir juo visu greičiu buvo važiuojama per vieną judriausių Stokholmo centro gatvių. Važiuota gana ilgą atkarpą ir taikytasi į žmones. Liudininkų duomenimis, iš jo iššoko trys ginkluoti vyrai ir nubėgo į miesto aikštę, ten aidėjo šūviai“, – pasakojo LRT RADIJO bendradarbė Švedijoje Vaida Meidutė-Strazdauskienė.

Tiesioginė transliacija iš įvykio vietos. 

Atnaujinta 22:00. Švedijos policija praneša, kad 40 km nuo sostinės nutolusiame viename Švedijos mieste sulaikė įtariamąjį, kuris per incidentą galėjo įsirėžti į minią.

Policijos atstovas patvirtino, kad sulaikytas asmuo siejamas su išpuoliu, bet nekomentavo žiniasklaidos pranešimų, jog įtariamasis prisipažino. Policija nekomentuoja, ar sulaikytasis yra tas pats asmuo, kurio nuotrauka paieškos tikslais buvo išplatinta anksčiau.

Atnaujinta 20:35. S. Skvernelis: Lietuva pasirengusi prisidėti prie kovos su terorizmu

Atnaujinta 20:02. Kaip sakė LRT RADIJO bendradarbė Vaida Ražaitytė, šiuo metu 2 žmonės yra apklausiami, bet „tai visiškai nereiškia, kad jie yra įtariamieji“, praneša policija. Aktyviai ieškoma įtariamojo, kurio nuotrauka išplatinta anksčiau. Esą jis galėjo vairuoti sunkvežimį. Policija spaudos konferencijos metu pranešė, kad nebuvo jokių ženklų, kad ruoštasi tokiai atakai, bet dar šią savaitę atliktos pratybos, kuriose mokytasi, kaip suvaldyti tokią situaciją. 

Taip pat ji patikslino, kad sunkvežimis, kuriuo įvykdyta ataka, buvo pavogtas tą pačią dieną, kai jo vairuotojas už kelių gatvių nuo incidento vietos iškraudinėjo prekes.

Atnaujinta 19:54. Stokholmo savivaldybės pastatai atvrė duris tiems, kurie neturi kaip grįžti namo, nes mieste nevažiuoja traukiniai ir neveikia metro. Taip pat socialiniuose tinkluose plinta iniciatyva, kurios metu siūloma nakvynė savo namuose.

Atnaujinta 19:28. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visos Lietuvos žmonių vardu pareiškė nuoširdžią užuojautą Švedijos Karaliui Karlui XVI Gustavui. Šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuva smerkia niekaip nepateisinamą žiaurumą ir reiškia solidarumą su Švedijos tauta.

Šią sunkią akimirką Švedijos Karaliui, aukų šeimoms ir artimiesiems bei visiems Švedijos žmonėms prezidentė palinkėjo didžiausios stiprybės, vienybės ir vilties, rašoma prezidentūros pranešime. 

Atnaujinta 18:59. Policija išplatino kamerų užfiksuoto vyro atvaizdą. Jis „gali būti susijęs su teroro ataka Stokholme“, – praneša policija.

Atnaujinta 18:55. Stokholmo policija praneša, kad sunkvežimio vairuotojas nėra suimtas. 

Atnaujinta 18:08. „Facebook“ vartotojai, esantys Švedijoje, gali pažymėti save kaip saugius.

Atnaujinta 18:03. Kaip LRT RADIJUI iš Švedijos sakė Vaida Ražaitytė, Evakuota stotis ir parlamentas, žmonės raginami likti namuose

Atnaujinta 17:59. Policija savo interneto svetainėje paneigė, kad buvo šaudyta. 

Atnaujinta 17:54. Užsienio reikalų ministerija praneša, kad griežtai smerkia Stokholme surengtą išpuolį. „Reiškiame gilią užuojautą nukentėjusiųjų asmenų šeimoms ir artimiesiems“, – rašoma pranešime. 

Užsienio reikalų ministerija šiuo metu neturi duomenų, kad  būtų nukentėję Lietuvos Respublikos piliečiai.

Atnaujinta 17:48. Švedijos dienraštis „Aftonbladet“ praneša, kad netoli įvykio vietos buvo sulaikytas įtariamasis. Policija šios informacijos nepatvirtino.

Atnaujinta 17:42. Sustabdyti visi traukiniai, vykstantys į ir iš Stokholmo centro. Taip pat neveikia metro.

Atnaujinta 17:31. Švedijos premjeras Stefanas Löfvenas įvykį įvardijo kaip teroro ataką.

Atnaujinta 17:26. „Paskutiniais policijos patvirtintais duomenimis, yra penki žuvusieji. Gelbėjimo tarnybos nespėja rūpintis nukentėjusiaisiais, žuvusieji guli gatvėje uždengti. Jau neabejojama, kad tai yra teroro išpuolis. Išpuoliui panaudotas logistikos sunkvežimis tiesiog stovėjo mieste, jis buvo pavogtas ir juo visu greičiu buvo važiuojama per vieną judriausių Stokholmo centro gatvių. Važiuota gana ilgą atkarpą ir taikytasi į žmones. Liudininkų duomenimis, iš jo iššoko trys ginkluoti vyrai ir nubėgo į miesto aikštę, ten aidėjo šūviai“, – tiesiogiai iš Švedijos pasakojo LRT RADIJO bendradarbė Švedijoje Vaida Meidutė-Strazdauskienė.

Atnaujinta 17:25. Švedijos įmonė, kurios sunkvežimiu įvykdytas išpuolis, pranešė, kad sunkvežimis buvo pagrobtas ketvirtadienį.

Atnaujinta 17:22. Policija kol kas patvirtina apie 3 žuvusiuosius ir 8 sužeistuosius. 

Atnaujinta 17:15. Švedijos premjeras Stefanas Löfvenas spaudos konferencijos metu sakė, kad „Švedija buvo užpulta". 

Remiantis Švedijos policijos informacija, išpuolis įvykdytas Stokholmo centre, Drottninggatan gatvėje. 

Policija nekomentavo, ar incidentas gali būti susijęs su teroristais ir kas atsitiko automobiliui, ir sakė, kad tebevyksta tyrimas.

Vienas iš liudininkų sakė: „Išėjau į pagrindinę gatvę, kai iš niekur išskriejo didelis sunkvežimis. Nemačiau, kas buvo už jo vairo, bet jis pervažiavo mažiausiai du žmones. Sprukau, kiek galėdamas“.