Pasaulyje

2017.04.06 22:26

Pentagonas pristato būdus, kaip kariniais veiksmais atsakyti į ataką Sirijoje

BNS 2017.04.06 22:26

JAV gynybos departamentas Baltųjų rūmų pareigūnams pristato galimus karinius veiksmus, kurių JAV galėtų imtis atsakydama į įtariamą cheminę ataką Sirijoje, ketvirtadienį pranešė JAV pareigūnas.

Kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga šaltinis nurodė, kad tarp galimų veiksmų – smūgiai, užkertantys kelią veikti Sirijos oro pajėgoms

Pentagono vadovas Jimas Mattisas pristato karines galimybes prezidentui Donaldui Trumpui ir kitiems administracijos pareigūnams, atsižvelgdamas į Baltųjų rūmų prašymą, sakė pareigūnas.

Jis pabrėžė, kad kol kas nepriimta jokių sprendimų.

D. Trumpas trečiadienį įspėjo, kad Sirijos režimas peržengė ribą po paskutinės įtariamos cheminės atakos.

Jis pavadino 86 gyvybes nusinešusį išpuolį „įžeidimu žmonijai“ ir pasakė, kad JAV turės į tai atsakyti.

Pentagonas jau kurį laiką yra parengęs įvairių karinių veiksmų Sirijoje planą.

Antskrydžius prieš džihadistus Sirijoje JAV vykdo nuo 2014 metų, tačiau bet koks Amerikos karinis veiksmas prieš Basharo al-Assado režimą pažymėtų esminį pokytį šešerius metus vykstančiame kare.

Rusija kariniais veiksmais Siriją remia nuo 2015 metų, todėl JAV bandymai neleisti net pakilti į orą Sirijos kariniams lėktuvams kelia riziką, jog atakų tam pasiekti metu galėtų būti kliudyti Rusijos kariniai vienetai.

Tačiau tokia grėsmė atrodo vis mažiau gąsdinanti Vašingtone.

Respublikonų senatoriai Lindsey Grahamas ir Johnas McCainas pareiškė, kad Sirijos prezidentas išbando D. Trumpo administraciją ir kad Amerika veiksmų turi imtis greitai.

„Panaudojęs cheminį ginklą, Assadas peržengė ribą. JAV turi siųsti žinutę, kad į tai nebus neatsakyta“, – bendrame pareiškime nurodė senatoriai.

„Mes turime parodyti, kad jokie užsienio jėga negali dabar saugoti Assado. Jis turi sumokėti už šią šiurpią ataką“, – pridūrė jie.