Naujienų srautas

Pasaulyje2017.04.06 16:10

Europarlamentarai prašo įvertinti, ar Baltarusija nenaudoja ES paramos Astravo AE statybai

BNS 2017.04.06 16:10

Europos Parlamentas, ketvirtadienį pasmerkęs Baltarusijos ir Rusijos atsaką į šiose šalyse nuvilnijusius protestus, kartu išreiškė savo nuogąstavimą, jog ES parama Baltarusijai gali būti naudojama Astravo atominės elektrinės statyboms finansuoti.

Priimtoje rezoliucijoje europarlamentarai paragino Europos Komisiją įvertinti, ar statant Astravo AE laikomasi aukščiausių saugos standartų, taip pat ar ES parama Europos investicinio banko (EIB) paskolų pavidalu netaps vienu iš šios jėgainės finansavimo šaltinių.

EP nariai paprašė įvertinti, ar tokia parama neprieštarautų ES taikomoms sankcijoms Rusijai.

50 kilometrų nuo Vilniaus Rusijos branduolinės energetikos korporacijos „Rosatom“ statomoje Astravo AE bus įrengti du reaktoriai, kurių kiekvieno galia – 1200 megavatų. Pirmąjį reaktorių planuojama įjungti 2019-aisiais, o antrąjį – 2020 metais.

Anot Baltarusijos energetikos ministerijos, praėjusiais metais atlikta darbų už 512 mln. JAV dolerių, šiais metais jų vertė turėtų išaugti iki 580 mln. dolerių. 10 mlrd. JAV dolerių paskolą jėgainės statyboms 2011 metų lapkritį skyrė Rusija.

Lietuva teigia, kad Baltarusija Astravo AE stato pažeisdama saugumo reikalavimus, taip pat nerimaujama, kad jėgainė gali apsunkinti Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizaciją su Vakarų Europa.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi