Pasaulyje

2017.04.06 13:52

Palaikų tyrimo išvada: Sirijoje buvo panaudoti cheminiai ginklai

BNS 2017.04.06 13:52

Turkija ketvirtadienį paskelbė, kad trijų žmonių, žuvusių per ataką sukilėlių kontroliuojame Sirijos šiaurės vakarų mieste, palaikų tyrimo išvados patvirtino, jog prezidento Basharo al-Assado režimas panaudojo cheminius ginklus, pranešė valstybinė žiniasklaida.

„Atlikti trijų lavonų, atgabentų iš Idlibo (provincijos), skrodimai. Skrodimo rezultatai patvirtina, kad buvo panaudoti cheminiai ginklai“, – valstybinė Anatolijos naujienų agentūra citavo teisingumo ministrą Bekirą Bozdagą.

„Šis mokslinis tyrimas taip pat patvirtina, kad Assadas panaudojo cheminius ginklus“, – pridūrė B. Bozdagas, bet daugiau detalių nepateikė.

Po antradienį įvykdytos numanomos cheminės atakos Chan Šeichūno mieste į pietų Turkiją gydyti buvo atvežti 32 nukentėję sirai, bet trys jų ligoninėje mirė.

Antradienį paryčiais Chan Šeichūne žuvo mažiausiai 86 žmonės, dar dešimtys gydomi ligoninėje. Nukentėjusiesiems pasireiškė traukuliai, o iš burnos tekėjo putos.

Autopsijas pietinėje Adanos provincijoje atliko pareigūnai iš Pasaulio sveikatos organizacijos kartu su Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) atstovais, nurodė B. Bozdagas.

Nukentėję žmonės iš Idlibo provincijos į Turkiją buvo atvežti per Džilvegeziu pasienio punktą. Jie gydomi Chatajaus provincijos Reichanli rajone.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas, aršus B. al-Assado kritikas, trečiadienį pavadino Sirijos lyderį „žudiku“ ir pasmerkė tarptautinę bendriją už „tylą“ dėl žmonių aukų.

Rusija, pagrindinė B. al-Assado sąjungininkė, pareiškė, kad antskrydį surengusios Sirijos oro pajėgos subombardavo „teroristų sandėlį“. R. T. Erdoganas šio Maskvos pareiškimo kol kas nekomentavo.

Rusija kartu su Iranu yra pagrindiniai Damasko režimo sąjungininkai. Tuo tarpu Turkija remia Sirijos opozicijos kovotojus.

Neseniai Ankara paskelbė „sėkmingai užbaigusi“ pernai rugpjūtį Sirijos šiaurėje pradėtą karinę operaciją, kurios tikslas buvo paremti su „Islamo valstybe“ kovojančius sukilėlius.