Naujienų srautas

Pasaulyje2017.04.05 18:29

Rusija „nepriimtinu" vadina JT rezoliucijos dėl cheminio ginklo panaudojimo Sirijoje projektą

ELTA 2017.04.05 18:29

Rusija atmeta rezoliucijos projektą dėl spėjamos cheminio ginklo atakos Sirijoje. Pateiktas projektas yra „iš principo nepriimtinas“, trečiadienį Maskvoje pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Sacharova. Jis esą užbėga už akių tyrimų rezultatams ir jau dabar įvardija „kaltuosius“. Atstovė pavadino tekstą „antisirišku“ ir įspėjo, kad jis gali dar labiau pabloginti padėtį Sirijoje, praneša agentūra AFP.

Spėjamas cheminio ginklo panaudojimas Sirijos Chan Šeichuno miestelyje antradienį sukėlė užsienio pasibaisėjimą. Naujausiais aktyvistų duomenimis, ataka pareikalavo mažiausiai 72 žmonių gyvybių, daugiau kaip šimtas buvo sužeisti. Vokietija, Prancūzija, Didžioji Britanija ir JAV dėl atakos kaltina Basharo al Assado pajėgas. Maskva neigia, kad nuodingąsias dujas paskleidė Sirijos režimo daliniai.

JT Saugumo Taryba trečiadienį skubiai sušauktame posėdyje ketina svarstyti incidentą. Nuolatinės Saugumo Tarybos narės JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija ketina balsavimui pateikti įstatymo projektą, kuriame smerkiama ataka ir reikalaujama skubaus tyrimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi