Pasaulyje

2017.04.05 17:00

„Emirates“ pradėjo skolinti keleiviams planšetinius kompiuterius skrydžių į JAV metu

BNS 2017.04.05 17:00

Dubajaus aviakompanija „Emirates“ trečiadienį pradėjo skolinti savo pirmos ir verslo klasės keleiviams planšetinius kompiuterius tiesioginių skrydžių į Jungtines Valstijas metu, reaguodama į Amerikos draudimą keleiviams įsinešti didesnius elektroninius prietaisus už standartinį išmanųjį telefoną.

Didžiausia Artimuosiuose Rytuose aviakompanija savo pranešime sakė, kad tokių priemonių ėmėsi siekdama „mažinti nepatogumus dėl neseniai įvesto draudimą elektroniniam prietaisams.“

Nuo trečiadienio pirmos ir verslo klasių keleiviai gali pasiskolinti planšetinį kompiuterį, prijungti savo US ir „toliau netrukdomai dirbti.“

Kiek anksčiau „Emirates“ keleiviams, skrendantiems į Jungtines Valstijas, leido naudotis savo nešiojamaisiais ir planšetiniais kompiuteriais iki pat įsėdimo į lėktuvą prieš apsaugai paimant prietaisus saugoti.

Jungtinės Valstijos praėjusį mėnesį paskelbė draudimą per tiesioginius skrydžius iš aštuonių Artimųjų Rytų šalių keleiviams į lėktuvų salonus įsinešti bet kokius elektroninius įrenginius, didesnius negu standartinis išmanusis telefonas. JAV pareigūnai nenurodė, kiek laiko galios šis draudimas, bet „Emirates“ naujienų agentūrai AFP sakė, kad bendrovei buvo nurodyta taikyti jį mažiausiai iki spalio 14 dienos.

Draudimas taip pat taikomas bet kokiai elektronikai, pardavinėjamai Dubajaus oro uosto neapmuitinamų prekių parduotuvėse.

„Emirates“ kasdien siunčia iš Dubajaus į Jungtines Valstijas 18 lėktuvų.

Naujasis draudimas taikomas keleiviams 10-yje oro uostų Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje, tarp jų Stambulo Ataturko tarptautiniame oro uoste ir Kataro Hamado tarptautiniame oro uoste.

Šis draudimas įžiebė pasipiktinimą regione, kad Vašingtonas vėl imasi priemonių prieš musulmoniškas šalis.

Tokį patį draudimą vėliau paskelbė ir Didžioji Britanija. Jis taikomas visiems skrydžiams iš Egipto, Turkijos, Jordanijos, Saudo Arabijos, Tuniso ir Libano.

JAV ir Britanija aiškina, kad šios priemonės imtasi siekiant padidinti saugumą, nes žvalgybos duomenys rodo, kad keleiviniai laineriai gali būti atakuojami sprogstamaisiais užtaisais, paslėptais dideliuose elektroniniuose įrenginiuose.