Pasaulyje

2017.04.05 13:19

Sankt Peterburge sulaikyti 6 spėjami teroristų bendrininkai

ELTA2017.04.05 13:19

Sankt Peterburge už teroristinės veiklos rėmimą sulaikyti šeši atvykėliai iš Vidurinės Azijos. Tai trečiadienį pranešė naujienų agentūra „RIA Novosti“, kuri remiasi Rusijos tyrimų komiteto spaudos tarnyba.

Pasak tyrėjų, įtariamieji nuo 2015 metų lapkričio mėnesio Sankt Peterburge verbavo migrantus iš Vidurinės Azijos šalių prisijungti prie teroristinių organizacijų „Jabhat al-Nusra“ ir „Islamo valstybė“.

Įtariamųjų gyvenamosiose vietose atliekamos kratos. Pareigūnai konfiskuoja ekstremistinę islamo literatūrą, daiktus ir dokumentus, svarbius baudžiamosios bylos tyrimui.

Rusijos pareigūnai pažymėjo, jog kol kas nėra duomenų, kad sulaikytieji palaikė ryšius ir buvo pažįstami su Sankt Peterburgo metro sprogdintoju.

Kaip jau buvo pranešta, pirmadienį apie 14 valandą 40 minučių Maskvos laiku Sankt Peterburgo metro traukinio vagone tarp „Šieno aikštės“ ir „Technologijos instituto“ stočių nugriaudėjo sprogimas. Rusijos tyrimų komitetas kvalifikavo šį incidentą kaip teroro aktą. Naujausiais Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, per sprogimą žuvo 14 žmonių, 49 sužeistieji gydomi ligoninėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.