Pasaulyje

2017.04.05 16:24

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius: Sirijoje vykdomi karo nusikaltimai

BNS2017.04.05 16:24

Įtariamas cheminio ginklo panaudojimas sukilėlių kontroliuojamame Sirijos mieste, nusinešęs per 70 gyvybių, liudija, kad šalyje tebevykdomi karo nusikaltimai, trečiadienį pareiškė Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas.

„Deja, siaubingi vakar dienos įvykiai rodo, kad Sirijoje vykdomi karo nusikaltimai (ir kad) dažnai pažeidžiama tarptautiniai humanitariniai įstatymai“, – sakė A. Guterresas Briuselyje vykstančioje konferencijoje dėl pagalbos Sirijai.

A. Guterresas sakė, kad JT nori nustatyti atsakomybę už tokius nusikaltimus. Jis sakė esąs „įsitikinęs, kad JT Saugumo Taryba vykdys savo įsipareigojimus“.

Veto teisę Saugumo Taryboje turinti Rusija, kuri remia Sirijos prezidento Basharo al-Assado pajėgas, pareiškė, kad antradienio incidentas įvyko Damasko režimo aviacijai pataikius į „teroristų sandėlį“, kuriame buvo laikomos „nuodingos medžiagos“.

„Cheminių ginklų arsenalas“ buvo skirtas kovotojams Irake, nurodė Rusijos Gynybos ministerija. Pasak rusų pareigūnų, ši informacija yra „visiškai patikima ir objektyvi“.

Jungtinės Valstijos, Prancūzija ir Didžioji Britanija savo ruožtu pateikė Saugumo Tarybai rezoliucijos projektą, kuriuo reikalaujama atlikti pilną tyrimą.

Sukilėlių kontroliuojamame Sirijos šiaurės vakarų mieste Chan Šeichtūne per aviacijos smūgį, kurio metu esą buvo paskleista „nuodingų dujų“, žuvo 72 civiliai, tarp jų – 20 vaikų.

Anksčiau Britanijos diplomatijos vadovas Borisas Johnsonas sakė, kad visi įrodymai liudija, kad už ataką atsakingos B. al-Assado pajėgos.

„Visi mano matyti įrodymai rodo, kad tai padarė B. al-Assado režimas... panaudojęs neteisėtus ginklus prieš savo žmones“, – sakė į konferenciją atvykęs B. Johnsonas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.