Pasaulyje

2017.04.05 09:30

Prašo JT Saugumo Tarybos kuo greičiau ištirti cheminę ataką Sirijoje

Odeta Vasiliauskaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.04.05 09:30

Jungtinės Amerikos Valstijos, Didžioji Britanija ir Prancūzija Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai pateikė rezoliucijos projektą, kuriuo reikalauja kuo skubesnio tyrimo dėl įtariamos cheminio ginklo atakos Sirijoje. Saugumo Taryba dėl to renkasi į skubų posėdį. 

JAV taip pat perspėja, kad Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas turi atsakyti už ataką, nusinešusią šešias dešimtis gyvybių, ir reikalauja, kad Rusija bei Iranas prisidėtų prie situacijos suvaldymo.

Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Rexas Tillersonas pareiškė, kad Rusijos ir Irano, pagrindinių Sirijos sąjungininkių, įsikišimas būtinas, stabdant tokius išpuolius. Vašingtonas taip pat teigia, kad jeigu įtarimai dėl cheminio ginklo pasitvirtins, tai bus traktuojama kaip karo nusikaltimas. 

Įtariama, kad zarino dujos pasklido po Sirijos vyriausybės pajėgų aviacijos smūgio. Sirijos kariuomenė paneigė įvykdžiusi ataką Chan Šeichūne, kurį kontroliuoja sukilėliai. Pranešama, kad  per ataką žuvo mažiausiai 72 žmonių,tarp jų – 20 vaikų, 17 moterų.

Sirijos valdžia 2013 metais perdavė savo cheminį arsenalą, taip išvengdama Jungtinių Valstijų karinių veiksmų. Tačiau ir vėliau būta kaltinimų, kad šalies vyriausybės pajėgos dar mažiausiai tris kartus surengė chloro atakas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.