Naujienų srautas

Pasaulyje2017.04.04 20:36

Berlynui atsisakius Rusijos vėliavos spalvomis apšviesti Brandenburgo vartus kilo pasipiktinimas

ELTA 2017.04.04 20:36

Berlyno sprendimas žymiausio mieste lankytino objekto – Brandenburgo vartų – neapšviesti Rusijos vėliavos spalvomis, taip po išpuolio parodant Sankt Peterburgui solidarumą, sukėlė tikrą pasipiktinimą. Anot kritikų, tai – skandalas, praneša „Reuters“.

Berlyno miesto vyriausybės atstovas paaiškino, kad meras nusprendė objektą po išpuolių apšviesti tik „miestų partnerių“ vėliavų spalvomis, o Sankt Peterburgas, kuriame per išpuolį pirmadienį žuvo mažiausiai 14 žmonių, nėra „miestas partneris“.

Kritikai teigia, kad Brandenburgo vartai buvo apšviesti vaivorykštinės vėliavos spalvomis po pernai metų išpuolio naktiniame Orlando homoseksualų klube bei Izraelio vėliavos spalvomis po atakos Jeruzalėje, o jie taip pat nėra miestai partneriai. 

Antradienio vidurnaktį tik Eifelio bokštas Paryžiuje bus apšviestas Rusijos vėliavos spalvomis, siekiant pagerbti Sankt Peterburge žuvusių žmonių atminimą. Kiti žymūs Europos objektai bus apšviesti įprastai. 

Vokietijos vyriausybės santykiai su Maskva pakrypo blogąja linkme 2014 metais Rusijai aneksavus Krymo pusiasalį. Santykiai tapo dar labiau komplikuoti dėl konflikto Rytų Ukrainoje ir Rusijos vaidmens Sirijos kare.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi