Pasaulyje

2017.04.04 16:53

Rusijos tyrėjai patvirtino, kad Peterburgo metropolitene susisprogdino A. Džalilovas

BNS 2017.04.04 16:53

Rusijos Tyrimų komitetas (RTK) antradienį oficialiai įvardijo savižudį mirtininką, susisprogdinusį Sankt Peterburgo metropoliteno vagone; taip pat nurodyta, kad jis buvo padėjęs ir antrą sprogmenį, kurį aptiko ir nukenksmino pareigūnai.

„Tyrimu nustatytas vyras, detonavęs bombą Sankt Peterburgo metro vagone. Tai Akbaržonas Džalilovas“, – sakoma RTK pranešime bei nurodoma apie jo paliktas genetines žymes ant kito sprogmens.

„Ekspertai kriminalistikai aptiko genetinius Džalilovo pėdsakus ant antro sprogstamojo įtaiso, kurį pavyko nukenksminti stotyje „Sukilimo aikštė“ (Ploščiad Vosstanija), kur buvo tas sprogstamasis įtaisas“, – sakė RTK atstovė Svetlana Petrenko antradienį naujienų agentūrai „Interfax“.

Pasak jos, genetinė ekspertizė ir vaizdo stebėjimo kamerų medžiaga leidžia tyrėjams teigti, kad „būtent tas teroro akto vagone vykdytojas (anksčiau) paliko krepšį su sprogstamuoju įtaisu metro stotyje „Sukilimo aikštė“; jis vėliau susisprogdino traukinyje tarp stočių „Šieno aikštė“ ir „Technologijos instituto“ (Technologičeskij Institut)“. Bombos galingumas įvertintas 1 kg trotilo.

S. Petrenko patvirtino, kad, tyrėjų duomenimis, 1995 metais gimęs A. Džalilovas ir yra tas teroristas, susisprogdinęs metropoliteno vagone.

Per sprogimą balandžio 3 dieną žuvo 14 žmonių, nukentėjo apie 50.