Pasaulyje

2017.04.04 16:50

Sankt Peterburgo metropoliteno mašinistas po sprogimo vadinamas didvyriu

BNS 2017.04.04 16:50

Aleksandras Kaverinas, sprogdinimo taikiniu tapusio Sankt Peterburgo metropoliteno traukinio mašinistas, tapo šios 14 gyvybių pareikalavusios tragedijos didvyriu.

50 metų rusas atrodė priblokštas, kai valstybinei televizijai pasakojo, kaip nuvairavo traukinį iki kitos stoties, nepaisydamas po sprogimo viename vagone pasklidusių dūmų.

„Vykdžiau instrukcijas, – sakė A. Kaverinas. – Pas mus jau buvo sprogimų ir protingi žmonės parengė protingas instrukcijas.“

„Tuo momentu nebuvo laiko bijoti, laikas buvo dirbti“, – pridūrė jis.

A. Kaverinas sakė išmokęs, kad tokiais atvejais jam reikia nuvairuoti traukinį iki kitos stoties.

Rusijos tyrėjai pirmadienį sakė, kad A. Kaverinas „teisingai nusprendė“ nesustabdyti traukinio tarp stočių, todėl buvo galima greitai evakuoti sužeistus keleivius.

Sankt Peterburgo metropoliteno vadovas Vladimiras Gariuginas sakė, kad A. Kaverinas yra didvyris.

„Nepaprastosiose situacijose žmonės tampa didvyriais, – apie šį mašinistą sakė V. Gariuginas. – Žmonių nešimas (iš tunelio) būtų komplikavęs (evakuacijos) užduotį.“

A. Kaverinas, kuris Sankt Peterburgo metropolitene dirba 15 metų, bus apdovanotas, kaip ir dar vienas darbuotojas, kuris aptiko antrąją bombą ir iškvietė ekspertus, sakė V. Gariuginas.

A. Kaverinas, dviejų mažų vaikų tėvas, pasakojo, jog iškart, kai turėjo galimybę, paskambino šeimai pasakyti, kad jam viskas gerai, bet pirmadienį vakare namo grįžti negalėjo, nes prie durų laukė reporterių minia.

„Vakar buvo sunki diena“, – sakė jis.

Pasak V. Gariugino, likus pusvalandžiui iki sprogimo kitas metropoliteno darbuotojas pranešė pareigūnams apie dar kitoje stotyje paliktą krepšį. Žmonės iš stoties buvo greit evakuoti.

Darbuotojas, kurio pavardė nenurodoma, „greit aptvėrė tą vietą ir iškvietė ekspertus“. Taip buvo užkirstas kelias dar vienai atakai, sakė V. Gariuginas.

„Nebuvo isterijos“

Metropoliteno vadovas gyrė keleivius už išsaugotą ramybę ir pagalbą vieni kitiems evakuacijos metu.

„Ir metropoliteno darbuotojai, ir keleiviai padėjo vieni kitiems, – sakė jis. – Buvo dejonių, bet nebuvo isterijos.“

Sankt Peterburgo gyventojai taip pat pranešė, kad pirmadienį vakare vairuotojai nemokamai juos paveždavo. Miesto transportas taip pat nemokamai vežiojo gyventojus.

Miesto metropolitenas vėliau buvo vėl atidarytas, pareigūnai jame sustiprino saugumą.

Rusijos tyrėjai pradėjo tyrimą dėl teroro akto ir antradienį pranešė tikriausiai radę sprogdintojo mirtininko palaikus viename traukinio vagone.

Kirgizijos saugumo tarnybos antradienį paskelbė, kad išpuolį įvykdė mirtininkas sprogdintojas iš šios šalies Akbardžonas Džalilovas, gimęs 1995 metais Kirgizijos pietuose ir gavęs Rusijos pilietybę.

Rusijos pareigūnai dar nekomentavo įtariamo sprogdintojo tapatybės, taip pat neaišku, ar jis įtrauktas į 14 žuvusiųjų sąrašą.

Dar dešimtys žmonių per sprogimą buvo sužeisti.