Pasaulyje

2017.04.04 08:46

Venesuelos opozicija bandys pašalinti Aukščiausiojo Teismo teisėjus

Didžiausią ekonominę ir politinę krizę Pietų Amerikoje išgyvenančios Venesuelos politinė opozicija antradienį turėtų imtis teisinių veiksmų pašalinti Aukščiausiojo Teismo teisėjus, kaltinamus laužant teisės valdžios nešališkumo principą ir stiprinant prezidento Nicolas Maduro valdžią. N. Maduro, dabar kritikuojamas net anksčiau jį neutraliai priėmusių Pietų Amerikos kaimynių, teigia esąs Jungtinių Valstijų diriguojamos šmeižto kampanijos auka.

Kassavaitinėje „Sekmadieniai su Maduro“ laidoje, kurioje šalies prezidentas kelias valandas rodomas komentuojantis visas įmanomas šalies gyvenimo sferas, praeitą savaitgalį buvęs autobuso vairuotojas, savo įpėdiniu paliktas vėžiu mirusio Hugo Chavezo, pareiškia, kad šalies problemas kaip visada iškraipo viskam diriguojantys amerikiečiai, siekiantys sukurti pagrindą perversmui ir nutraukti tebesitęsiančią socialistinę revoliuciją.

Tačiau iš H. Chavezo naftos pinigais kurto socialistinio rojaus dabar likę tik revoliuciniai lozungai, absoliutus visko deficitas ir vienas didžiausių žmogžudysčių skaičių pasaulyje. O už N. Maduro bandymą visais būdais išlaikyti valdžią šalyje Venesuelai dabar gresia pašalinimas iš Pietų Amerikos prekybos organizacijos „Mercosur“, jos narėms manant, kad šalyje nebėra valdžių atskyrimo – vieno iš demokratijos esminių principų.

Tokia abejonė po praeitos savaitės Aukščiausiojo Teismo sprendimo atimti šalies parlamentui įstatymų leidybos teises. Ir nors savo nuomonę teisėjai pakeitė po to, kai prezidentas pats atsisakė savo galių sustiprinimo, Nacionalinės Asamblėjos opozicija dabar skatina Aukščiausiąjį Teismą trauktis iš savo postų, kaltindama svarbiausią šalies teisinį organą remiant diktatūros įtvirtinimą.

Kad Venesueloje nebėra demokratijos ir nebegerbiamos žmogaus teisės, pirmadienį pareiškė ir Argentinos prezidentas Mauricio Macri. Antradienį Karakase organizuojamos didžiulės eitynės.