Pasaulyje

2017.04.04 08:28

EP balsuos dėl automobilių taršos rezultatų klastojimo suvaldymo

Rūta Kupetytė, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.04.04 08:28

Europos Parlamentas (EP) balsuos dėl rekomendacijų, kurios leistų užkirsti kelią automobilių taršos rezultatų klastojimui. Šių priemonių imamasi po „Volkswagen“ kompanijos skandalo, kai paaiškėjo, kad jos gaminamuose automobiliuose buvo įdiegta oro taršos duomenis padėjusi klastoti įranga.

Po „Wolksvagen“ arba „dyzelgeito“ skandalo pradėtas tyrimas atskleidė, kad nors dešimtmetį buvo žinoma, jog smarkiai skiriasi laboratorijoje ir kelyje užfiksuotas taršos kiekis, nieko nebuvo daroma.

Europarlamentarai siūlo suteikti Europos Komisijai daugiau galių prižiūrint automobilių rinką ir nedelsiant priimti taisykles, kurios užtikrintų, kad automobilių taršos matavimas remtųsi realiomis važiavimo sąlygomis. Be to, siekiama sugriežtinti automobilių rinkos priežiūrą ir padidinti testavimo centrų bei priežiūros institucijų nepriklausomybę.

Skaičiuojama, kad iš viso pasaulyje buvo parduota 11 milijonų dyzelinių „Volkswagen“ automobilių, kuriuose buvo įdiegta tikrintojus apgaunanti įranga. Lietuvoje tokių automobilių galėjo būti apie 7000.