Pasaulyje

2017.04.03 23:26

R. T. Erdoganas ragina turkus referendume duoti atsaką „nacių vaikaičiams“

ELTA2017.04.03 23:26

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas paragino Europos turkus referendume dėl prezidentinio valdymo sistemos įvedimo balsuoti „už“ ir taip duoti atsaką „nacių vaikaičiams“, praneša agentūra AFP.

„Padidinkite (rinkėjų) aktyvumą ir prie balsadėžių tarkite „taip“. Duokite atsakymą tiems, kurie taikydami fašistines praktikas daro spaudimą – nacių vaikaičiams“, – kalbėjo R. T. Erdoganas pirmadienį agitaciniame renginyje Rizės mieste.

Jis gyrė Europos turkus už didelį jų aktyvumą referendume dėl ginčytinų konstitucijos pataisų. Turkai ES šalyse nuo kovo 27 dienos iki balandžio 9-osios gali atiduoti savo balsą Turkijos konsulatuose ir kituose balsavimo punktuose. Pačioje Turkijoje referendumas, kuriuo R. T. Erdoganas siekia savo valdžios sutvirtinimo, vyks balandžio 16-ąją.

Praėjusiomis savaitėmis Vokietijoje, Nyderlanduose ir Austrijoje kilo daug ginčų dėl Turkijos ministrų dalyvavimo agitaciniuose renginiuose Europoje. Kai keli pasirodymai buvo atšaukti, R. T. Erdoganas apkaltino Vokietiją ir Nyderlandus taikant „nacių metodus“. Tokie teiginiai sukėlė audringą kritiką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt