Pirmadienį Strasbūre prasidėjusioje Europos Parlamento (EP) plenarinėje sesijoje jos pirmininkas Antonio Tajani išreiškė užuojautą išpuolio Sankt Peterburgo metro aukų artimiesiems. Jis taip pat pareiškė protestą Euro grupės pirmininkui Jeroen Dijsselbloemui dėl jo pakartotinio atsisakymo dalyvauti EP debatuose.
„Nors jis ir neturi teisinės prievolės dalyvauti mūsų darbe, iš to, kuris prašo didžiulio Europos piliečių pasiaukojimo, tikimasi pareigos atsakyti į jų atstovų klausimus“, – pareiškė EP pirmininkas.
Kaip pranešė Europos Parlamento ryšių su žiniasklaida administratorius Robertas Pogorelis, kai kurie diskusijoje kalbėję europarlamentarai ragino J. Dijsselbloemą atsistatydinti, o Europos Parlamentą – paskelbti jį nepageidaujamu asmeniu.