Naujienų srautas

Pasaulyje2017.04.03 21:23

Venesuelos pinigų kiekis per metus augo net 200 proc.

ELTA 2017.04.03 21:23

Krizės kamuojama Venesuela paskelbė, kad šalies pinigų kiekis per pastaruosius metus augo net 200 proc., praneša „Reuters“.

Tai yra sparčiausias augimas nuo 1940-ųjų, kai Venesueloje buvo pradėta skelbti pinigų kiekio statistika. Manoma, kad Venesuelos infliacija šiuo metu auga greičiau nei bet kurioje kitoje pasaulio šalyje.

Venesuela paskelbė, kad kovo 24 dieną šalies P2 rodiklis siekė 13,3 trln. bolivarų, 200 proc. daugiau nei tokiu pat laikotarpiu pernai.

P2 rodiklį sudaro grynieji pinigai, čekiai, santaupos bei kiti indėliai. Palyginimui, tuo pačiu laikotarpiu Jungtinėse Valstijose šis rodiklis augo 6,4 proc.

P2 rodiklio augimas reiškia, kad šalyje cirkuliuoja didesnis kiekis pinigų. Jei P2 auga, o paslaugų tiekimas ir prekių gamyba paraleliai mažėja, tai reiškia, kad šalyje greičiausiai kyla infliacija.

Praėjusį mėnesį Venesuela be jokio paaiškinimo buvo nutraukusi pinigų kiekio statistikos skelbimą, bet šį mėnesį jį vėl atnaujino.

Tuo tarpu Kongresas, kuriame daugumą sudaro prezidentui Nicolasui Madurui oponuojančios partijos, teigia, kad vasarį Venesuelos metinė infliacija pasiekė 741 proc. bei kaltina socialistinę valdžią sužlugdžius šalies ekonomiką.

N. Maduras šiuos kaltinimus atmeta ir teigia, kad JAV remiama opozicija su valdžia kariauja „ekonominį karą“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi