Naujienų srautas

Pasaulyje2017.04.03 17:09

ES nemato B. al Assado ateities Sirijoje

ELTA 2017.04.03 17:09

Sirijoje pasibaigus konfliktui, prezidentas Basharas al Assadas neturi joje ateities, bet jo likimas galiausiai priklauso nuo Sirijos žmonių, pirmadienį pareiškė Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai, informuoja AFP.

ES ir Jungtinės Valstijos nuolatos ragina B. al Assadą atsistatydinti. Tačiau JAV praėjusią savaitę užsiminė, kad B. al Assado atsistatydinimas nebebus JAV prioritetas. Šalis koncentruosis į platesnę kovą su teroristinėmis grupuotėmis, pavyzdžiui, „Islamo valstybe“ (IS).

Po beveik septynerius metus besitęsiančio karo „atrodo visai nerealistiška manyti, kad Sirijos ateitis bus tokia pati, kokia ji buvo praeityje. Tačiau sirai turi spręsti, akivaizdu (...) remsime bet kokį sprendimą, kurį palaikys visi sirai“, – atvykusi į ES užsienio reikalų ministrų susitikimą Liuksemburge sakė ES užsienio reikalų įgaliotinė Federica Mogherini.

Remiantis diplomatiniais šaltiniais, tikimasi, kad užsienio reikalų ministrai pritars teiginiui: „ES mano, kad, esant dabartiniam režimui, negalima ilgalaikė taika“.

Antradienį F. Mogherini kartu su Jungtinėmis Tautomis (JT) vadovaus Briuselyje vyksiančiai dviejų dienų konferencijai dėl Sirijos ateities. Didžiausias dėmesys bus skiriamas siaubingai humanitarinei padėčiai po karo šalyje aptarti. Karas jau pareikalavo daugiau kaip 320 tūkst. gyvybių ir privertė persikelti daugiau kaip pusę populiacijos.

Anot F. Mogherini, tai pastangos tinkamai pasiruošti Sirijos karo baigčiai, kai tuo tarpu Ženevoje ir toliau bus vykdomos JT remiamos Sirijos taikos derybos ir Rusijos bei Turkijos tarpininkaujamos derybos tarp Damasko vyriausybės ir sukilėlių. Jų metu stengiamasi surasti taiką užtikrinsiantį sprendimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi