Naujienų srautas

Pasaulyje2017.04.04 13:07

Išpuolis Sankt Peterburge: aukų skaičius išaugo iki 14-os

Rusijos Sankt Peterburgo metro traukinyje pirmadienį 14.40 val. nugriaudėjo sprogimas. Incidentas įvyko viename iš vagonų stotyje „Sadovaja“. Oficialiais duomenimis, žuvo 14 ir sužeisti 42 žmonės, pradėta baudžiamoji byla. Visos 67 metro stotys buvo skubiai uždarytos, antradienio rytą pranešta, kad jos atnaujina darbą.

Atnaujinta 13:06. Vėl uždaryta metro stotisSennaya ploshchad“, kai gautas anoniminis skambutis, kuriuo pranešta apie bombą stotyje. Kinologai tikrina vietą. 

Atnaujinta 12:50: Rusijos naujienų agentūra „Interfax" praneša, kad tarp nukentėjusiųjų nebuvo užsieniečių. Anksčiau skelbta, kad nukentėjo Tadžikistano, Užbekistano ir Baltarusijos piliečiai.

Atnaujinta 11:33. Rusijos žiniasklaida skelbia, kad ligoninėje mirė dar trys sužeistieji, tad aukų skaičius išaugo iki 14. 

Atnaujinta 10:36. BBC praneša, kad įtariamasis turėjo ir Rusijos pilietybę.

Atnaujinta 09:37. Kaip skelbia Kirgizijos saugumo tarnybos, savižudis mirtininkas buvo iš Kirgizijos. Kaip rašoma pranešime, sprogdintojas – Kirgizijos pilietis Akbardžonas Džalilovas, gimęs 1995 metais.

Atnaujinta 07:13. Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas Rusijai telefonu išreiškė palaikymą. Paramą šaliai išreiškė ir kitų valstybių, Europos Sąjungos bei Jungtinių Tautų atstovai. 

Atnaujinta 01:01. Patikslintais duomenimis, savižudis 23-ejų Kazachstano pilietis. Prieš sprogimą, kaip skelbiama, jis esą nervingai suspaudė kumščius.

Atnaujinta 00:36. Pareigūnai apklausia visus, kaip įtariama, savižudžio sprogdintojo pažįstamus. Tikrinami jo ryšiai su radikaliojo islamo grupuotėmis. Primenama, kad REN TV paviešino jo nuotrauką, kurioje jis vilki raudoną striukę. Yra žinoma, kad jam buvo 23-eji, jis gimė vienoje iš vidurio Azijos Respublikų. Pastaraisiais metais gyveno Sankt Peterburge, gimtinėje paskutinį kartą buvo šių metų vasarį.

Atnaujinta 23:55. Sankt Peterburge uždaryta metro stotis „Černyševskaja“, radus įtartiną objektą.

V. Putinas, AFP/Scanpix nuotr.

Atnaujinta 23:10. Teigiama, kad išpuolį greičiausiai įvykdė savižudis sprogdintojas. Tyrėjai apžiūrėję išdraskytą traukinio vagoną jame rado jaunuolio, kuris, kaip įtariama, savižudis sprogdintojas, kūną. REN TV paskelbė jo nuotrauką. Joje užfiksuotas jaunuolis, vilkintis raudoną striukę. Būtent jis, remiantis turimais duomenimis, padėjo sprogmenį metro stotyje „Ploščiad Vosstanija“. Pasak liudininkų, jis bėgo aplink stotį, o paskui kažkur pradingo. Teisėsaugos pareigūnai mano, kad jis nuvyko į „Sennaja“ aikštę ir įsėdo į traukinį, vykstantį į stotį „Technologijos institutas“.

Atnaujinta 23:04. Tyrėjai apklausė traukinio, kuriame įvyko sprogimas, mašinistą. Tyrėjai taip pat apklausė keleivius, kurie tuo metu, kai įvyko sprogimas, buvo metro stotyje.

Atnaujinta 22:40. Rusijos nacionalinis kovos su terorizmu komitetas patikslino žuvusiųjų ir sužeistųjų per sprogimą skaičius. Remiantis naujausiais pranešimais, 11 žmonės žuvo, 45 sužeisti, praneša „Interfa“. 

Atnaujinta 22:00. Medikai praneša, kad nukentėję žmonės sužaloti šratais, kuriais buvo užpildytas sprogmuo. Panašus sprogmuo rastas metro stotelėje „Ploščiad Vosstanija“. Nesprogęs sprogmuo buvo paslėptas gesintuve. Jame taip pat rasta šratų ir metalo gabaliukų.

Atnaujinta 20:31. Skelbiama dviejų asmenų paieška  Dėl teroristinio akto Sankt Peterburgo metropolitene paskelbta dviejų asmenų paieška, remdamasi šaltiniu teisėsaugos organuose praneša naujienų agentūra „Interfax“. Vienas iš įtariamųjų padėjo sprogstamąjį įtaisą traukinio vagone. Antrasis paliko bombą stotyje „Ploščad Vosstanija“. Šioje stotyje palikta bomba nesprogo ir vėliau buvo nukenksminta. 

Atnaujinta 19:47. Pranešama, kad žuvusių skaičius išaugo iki 11.

Atnaujinta 19:43. Dėl sprogimo Sankt Peterburgo metropolitene pirmadienį pradėta baudžiamoji byla pagal straipsnį „Terorizmas“, tačiau tyrėjai nagrinėja ir kitas versijas, sakė naujienų agentūrai „Interfax“ Rusijos tyrimų komiteto atstovė Svetlana Petrenko.

„Nors baudžiamoji byla pradėta pagal Rusijos baudžiamojo kodekso 205 straipsnį (teroro aktas), tyrimas pasirengęs tikrinti ir visas kitas galimas šio įvykio versijas“, – sakė S. Petrenko.

Atnaujinta 19:40. Vaizdo kameros įtariamą asmenį užfiksavo keliose vietose. Matosi, kad prieš sėsdamas į traukinį jis laikė portfelį, kurio nebėra jam išlipus.

Stovėdamas aikštėje jis dar kelias minutes kalbėjo telefonu, o po neskubėdamas pasišalino. Tą patį vyrą vaido kameros užfiksavo sėdant į traukinio vagoną, kuriame ir įvyko sprogimas.

Atnaujinta 19:29. Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala teigia, kad Sankt Peterburgo metro pirmadienį nugriaudėję sprogimai gali tapti pretekstu Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui dar labiau riboti demokratiją.

Atnaujinta 18:30. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą Rusijos žmonėms dėl sprogdinimų Sankt Peterburgo metro. Prezidentė pabrėžė, kad Lietuva smerkia šį brutalų nusikaltimą, nukreiptą prieš nekaltus žmones.

Šią sunkią akimirką šalies vadovė palinkėjo didžiausios stiprybės aukų šeimoms ir artimiesiems.

Atnaujinta 18:19. Rusijos naujienų portalas fontanka.ru paviešino, kaip teigiama, įtariamo sprogdintojo fotografiją. Jį užfiksavo apsaugos kameros.

Atnaujinta 17:56. Užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia Sankt Peterburgo metro surengtus išpuolius, rašoma išplatintame pranešime spaudai.

„Reiškiame gilią užuojautą nukentėjusiųjų asmenų šeimoms ir artimiesiems, o sužeistiesiems linkime kuo greičiau pasveikti. Užsienio reikalų ministerija neturi duomenų, kad per sprogimą Sankt Peterburgo metro būtų nukentėję Lietuvos piliečiai“, – rašoma pranešime.

Pirminė informacija konsulinės pagalbos klausimais Užsienio reikalų ministerijoje visą parą teikiama telefonu +370 5 236 2444 arba el. paštu pilieciai@urm.lt.

Atnaujinta 17:46. Naujienų agentūra „Interfaks“ skelbia, kad vaizdo kameros, filmuojančios metro patalpas, užfiksavo sprogdintoją. Pranešama, kad sprogmuo buvo įneštas į vagoną krepšyje.

Sankt Peterburgo gyventojas Arslanas Kurbanovas žurnalistams pasakojo: „Vaikinas paliko krepšį, atidarė duris ir perėjo į kitą vagoną. Tuomet įvyko sprogimas.“

Atnaujinta 17:32. Kaip skelbia lenta.ru, sužeistųjų yra ne 50, kaip skelbta anksčiau, bet 20. Taip pat Generalinės prokuratūros atstovas pranešė, kad nereikėtų daryti skubotų išvadų ir išpuolio vadinti teroristiniu.

Atnaujinta 17:08.  Peterburgo metropoliteno stotyje „Ploščad Vosstanija“ pirmadienį rastas sprogstamasis užtaisas, pranešė miesto teisėsaugos šaltinis. 

„Nesuveikęs sprogstamasis užtaisas rastas stotyje „Ploščad Vosstanija“, – nurodė jis naujienų agentūrai „Interfax“. 

Kol kas oficialiai ši informacija nepatvirtinta.

Atnaujinta 16:41. Generalinė prokuratūra jau patvirtino ir pavadino išpuolį teroro aktu.

Atnaujinta 16:32. Tarp nukentėjusiųjų Peterburgo metropolitene yra vaikų, sakė naujienų agentūrai „RIA Novosti“ vienas teisėsaugos pareigūnų. Pasak jo, „vaikai leido pavasario atostogas; kiek jų, kol kas nenustatyta“.

Atnaujinta 16:29. Oficialu: per sprogimą Sankt Peterburgo metro žuvo 10 žmonių. Rusijos tyrimų komitetas pradėjo baudžiamąją bylą.

Atnaujinta 16:24. „Interfax“ praneša, kad nepasitvirtino informacija apie antrą sprogimą – buvo tik vienas, kai traukinys važiavo nuo stoties „Senajos aikštė“ link „Technologijos instituto“.  

Atnaujinta 16:17. Uždarytos visos 67 metro stotys. 

Atnaujinta 16:10. Pranešama, kad Sankt Peterburgo metro stotyje buvo rastas dar vienas sprogmuo. Įvykio vietoje dirba išminuotojai. 

„Live new“ kalbėjo viena iš įvykio liudininkių Taja Perova.

„Važiavau tuo traukiniu ir viename vagone mačiau įtartiną tamsaus gymio vyriškį, kuris kažkaip keistai nužiūrinėjo kitus keleivius. Nežinau ar jis ką nors turėjo, galbūt prie kojų, neįsižiūrėjau, jis nuėjo. O vėliau kitame vagone nugriaudėjo sprogimas. Daugiau nieko nemačiau ir bėgau iš ten“, – sakė mergina.

Polina, kuri važiavo gretimame vagone sakė: „Tuo metu vagone buvo gana daug žmonių, visos sėdimos vietos užimtos, daugelis stovėjo. Sprogimas pasigirdo tarp stočių „Senaja“ ir „Technologijos institutas“. 

Garsas buvo kurtinantis, paskui pasklido aštrus kvapas, dūmai. Mes iš karto perėjome į vagono galą, susidarė spūstis. Dviem moterims iš karto pasidarė bloga, jos nualpo. Viskas vyko staiga, traukinys nesustojo. Išlipome „Technologinio instituto“ stotelėje. Mes matėme, kad kitas vagonas išdarkytas, langai išdužę, nėra šviesos, kraujas. Iš ten šokinėjo žmonės, kažką nešė, kažką prilaikė. Nukentėjusių buvo daug, 10–15 žmonių tikrai. Aš nežinau, ar buvo žuvusių, per 1,5–2 minutes mes iš ten išėjom. Įlipome į kitą traukinį ir nuvažiavome į stoties „Lenino prospektas“ pusę.“

Kaip skelbia „The daily Mirror“, sprogimo metu Sankt Peterburge viešėjo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. 

„Prezidentas dirba Strelnioje (kur jis susitinka su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka)“, – sakė prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas.

Paviešintame vaizdo įraše matyti dūmai metro stotyje:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi