Pasaulyje

2017.04.03 09:37

Vašingtone susitiks JAV ir Egipto lyderiai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.04.03 09:37

Po ketverių metų įtampos santykiuose su Jungtinėmis Valstijomis Egipto prezidentas atvyks į Vašingtoną ir susitiks su prezidentu Donaldu Trumpu, kuris neslėpė savo susižavėjimo buvusiu kariuomenės vadu, nuvertusiu savo pirmtaką islamistą Mohamedą Mursį ir sutriuškinusiu jo šalininkus.

Abdelis Fatahas al-Sisis atvyks valstybinio vizito, turės progos išklausyti D. Trumpo samprotavimų, kaip geriau kovoti su terorizmu ir išvengti pagrūmojimų dėl žmogaus teisių padėties Egipte – kaip būdavo Baracko Obamos laikais.

Egiptas dalyvauja amerikiečių vadovaujamoje koalicijoje prieš „Islamo valstybę“, domisi amerikietiška ginkluote. Per pastaruosius trejus metus Egipto prezidentas buvo susitikęs su daugybe amerikiečių analitikų delegacijų, prašė paramos.

Kairas teigia neva gavęs signalų, kad dabartinė Amerikos administracija svarsto, ar neįtraukus į juodąjį sąrašą „Musulmonų brolijos“ judėjimo, nors Vašingtone nemažai tokį planą kritikuojančių – esą konfrontuoti su „Musulmonų brolija“ nereikėtų. Po Egipto prezidento, į Vašingtoną rengiasi kitas Vidurio Rytų lyderis – Jordanijos karalius Abdullah II.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt