Pasaulyje

2017.04.03 14:42

Serbijos prezidentu išrinktas A. Vučičius

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.04.03 14:42

Serbijoje sekmadienį vykusius prezidento rinkimus laimėjo dabartinis premjeras Aleksandras Vučičius.

Intrigos šiems rinkimams buvo suteikęs netikėtai iškilęs satyrinis kandidatas Luka Maksimovičius, pravarde „Beli“ – „Baltasis“, kuris neslėpė įsitraukęs į rinkimus, kad atimtų balsų iš A. Vučičiaus. Šiam tapus prezidentu, Serbijos politika nesikeis – svyruos tarp narystės Europos Sąjungoje siekio ir draugystės su Rusija.

Likus mažiau nei savaitei iki rinkimų jis apsilankė Maskvoje, susitiko su Vladimiru Putinu, pareiškė, kad strateginis tikslas – narystė Europos Sąjungoje, bet ir kuo geriausi santykiai su Rusija.

Prezidento postas Serbijoje labiau simbolinis, bet opozicija sunerimusi, kad jį užėmęs  A. Vučičius, šią Balkanų šalį gali nuvesti prie autoritarinio valdymo. Tačiau per šiuos rinkimus opozicija nesutarė dėl vieno kandidato – iškėlė net 10.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su pergale rinkimuose pasveikino išrinktąjį Serbijos prezidentą.

 Linkėdama stiprybės ir sėkmės einant atsakingas pareigas, šalies vadovė pabrėžė, jog Lietuva tikisi plėtoti atvirą ir visapusiškai naudingą bendradarbiavimą su Serbija tiek dvišaliu, tiek santykių su Europos Sąjunga lygiu, rašoma pranešime spaudai. 

 ​A. Vučičius, šiuo metu einantis Serbijos ministro pirmininko pareigas, valstybės vadovu išrinktas per pirmą rinkimų turą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.