Pasaulyje

2017.04.03 09:21

Princas Charlesas Italijoje apkabino žemės drebėjimą išgyvenusius žmones

BNS2017.04.03 09:21

Didžiosios Britanijos princas Charlesas sekmadienį centrinės Italijos Amatričės miestelyje apžiūrėjo pernai žemės drebėjimo padarytą „siaubingą“ žalą ir apkabino susigraudinusius to drebėjimo liudininkus.

Velso princas vienas tylomis žengė per sugriautą ir apleistą „raudonąją zoną“ aplink sugriuvusį XIII amžiaus miestelio bokštą – vieną iš dešimčių regiono architektūros brangakmenių, kuriems pakenkė 2016 metų rugpjūčio drebėjimas, taip pat pareikalavęs beveik 300 gyvybių.

„Kokia siaubingo nuniokojimo scena“, – pasakė jis, eidamas pro sugriautą Šv. Augustino bažnyčią, kur vieninteliai gyvybės ženklai yra benamės katės soduose prie sugriautų namų.

Princas, kuris buvo su geltonu šalmu ir pilku kostiumu, susitiko su miestelio meru Sergio Pirozzi, kuris jam pasakė, kad nuo drebėjimo nebuvo „raudonojoje zonoje“ ir neis ten, kol miestelis nebus atstatytas. „Turime žvelgti į ateitį“, – sakė jis.

„Norėčiau daugiau dėl jūsų padaryti, jūsų sugebėjimas atsigauti nuostabus“, – pasakė 68 metų princas vienam vietos vyrui, paspaudęs rankas gelbėtojams ir tiems, kas padeda atstatyti miestelį.

Tarp žmonių, žuvusių per drebėjimą Amatričėje, yra ir trys ten atostogavę britai.

Drebėjimas apgadino kelius, tad Charlesas atskrido sraigtasparniu. Princas padėjo geltonų ir baltų gėlių girliandą prie paminklo parke, kuriame išgyvenusieji nakvojo iš karto po drebėjimo.

Tuo metu daug gyvųjų dar laukė žinių apie savo artimuosius, likusius po griuvėsiais.

„Pasakiau jam, kad tą naktį netekau vyro, jis buvo labai sujaudintas, jis mane apkabino“, – naujienų agentūrai AFP pasakojo 65 metų Marina Torredi.

„Nepaprastai emocingas momentas. Pristačiau jį Agostino, gelbėtojui, kuris tą naktį ištraukė mane iš nuolaužų. Jis pasakė, kad jis yra didvyris“, – pridūrė ji.

75 metų Carmine Monteforte, kuris drauge su kitais vietiniais, mojavusiais JK vėliavėlėmis, laukė progos pamatyti princą, sakė, kad Charlesas jį taip pat šiltai apkabino.

„Tai buvo labai mielas žmogiškos šilumos gestas, aš apsiašarojau. Jo vizitas čia tikrai pakėlė dvasią“, – sakė jis.

Velso princas Charlesas su žmona Camilla atvyko į Europą su misija gerinti Didžiosios Britanijos santykių su sąjungininkais ES po „Brexit“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.