Pasaulyje

2017.04.02 21:47

Lietuvė vadovauja O. Havlovos fondui

Likimo nuskriaustais žmonėmis Čekijoje rūpinasi lietuvė Monika Granja. Ji vadovauja buvusio Čekijos prezidento Vaclavo Havelo žmonos labdaros fondui. Moteris sako, kad Čekija ir Lietuva turi daug ką bendro – jos vyro prosenelis gavo apdovanojimą iš Lietuvos prezidento Antano Smetonos. Apie tai Zinaidos Paškevičienės pasakojimas iš Prahos. 

Lietuvė Monika jau kelerius metus vadovauja buvusio Čekijos prezidento Vaclavo Havelo žmonos Olgos labdaros fondui. 1990-aisiais įkurtas fondas rūpinasi neįgaliaisiais. Pasak Monikos, Olgai Havlovai mirus, fondas tęsia savo veiklą, turi bendrų projektų ir su Lietuva.

Į Prahą M. Granja atvyko studijuoti teisės. Pasilikti negalvojo, planus supainiojo meilė čekui.

Pasak Monikos, pasidomėjusi Čekijos istorija sako atradusi sąsajų su savo šalimi. Pavyzdžiui, valdant Karoliui IV čekai dalyvavo Žalgirio mūšyje. Dar vieną staigmeną M. Granjai pateikė jos vyras, parodęs prosenelio apdovanojimą, 1926 metais gautą iš Antano Smetonos.

Monikos vadovaujamas fondas saugo prezidento žmonos O. Havlovos atminimą – paroda apie ją jau apkeliavo šešiasdešimt miestų, planuojama pristatyti ir Lietuvoje.