Pasaulyje

2017.04.02 11:00

Baltieji rūmai: M. Flynnas slėpė pajamas iš Rusijos įmonių

ELTA 2017.04.02 11:00

Buvęs JAV prezidento Donaldo Trumpo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Michaelas Flynnas slėpė savo pajamas, gautas iš kelių Rusijos įmonių, remdamasi Baltųjų rūmų publikuotais dokumentais praneša „Reuters“.

Finansinėje formoje, kurią M. Flynnas pasirašė kovo 31 d., teigiama, kad jis gavo pinigų už kalbas iš Rusijos kompanijų, tarp kurių yra ir Kremliaus finansuojamas propagandinis kanalas RT bei „Volga-Dnepr“ avialinijos.

Formoje nerašomos tikslios M. Flynnas gautos sumos, tačiau kalbama apie „5 tūkst. dolerių per metus viršijančius pajamų šaltinius“.

Be to, Baltieji rūmai paskelbė, kad pajamos iš kalbų nebuvo įtrauktos į vasario 11 d. M. Flynnas pasirašytą elektroninę deklaraciją.

M. Flynnas iš D. Trumpo patarėjo pareigų buvo priverstas pasitraukti vasario 13 dieną, kai paaiškėjo, kad jis nedeklaravo savo susitikimo su Rusijos ambasadoriumi Sergejumi Kisliaku bei dėl šių susitikimų klaidino viceprezidentą Mike Pence. Šią savaitę buvęs patarėjas paprašė teisinės neliečiamybės mainais už parodymus Senato ir Atstovų rūmų žvalgybos komitetams.