Pasaulyje

2017.04.03 09:20

Kolumbijoje purvo nuošliaužos nusinešė 254 gyvybes

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.04.03 09:20

Kolumbijoje purvo nuošliaužos pražudė mažiausiai 254 žmones, šimtai sužeista arba laikomi dingusiais, srautams griaunant namus Kolumbijos pietuose, pranešė pareigūnai šeštadienį. 

Pietų Amerikos Ramiojo vandenyno pakrantę pastaraisiais mėnesiais siaubia potvyniai, yra žuvusiųjų Peru ir Ekvadore.

Naujausia nelaimė įvyko šalies pietuose, netoli sienos su Ekvadoru esančiame Mokoa mieste, turinčiame apie 40 tūkst. gyventojų. Srautas vertė namus, tiltus, mašinas ir medžius; nuslūgus vandeniui liko nuverstų medžių krūvos rudame purve, rodoma kariškių nufilmuotuose vaizduose.

Purvo nuošliaužos šiame Amazonės baseino mieste plūstelėjo penktadienį vėlai vakare po smarkių liūčių.

„Naujausia mūsų turima informacija yra tokia: patvirtinta 254 žmonių žūtis, 220 dingo, nukentėjo 17 rajonų“, – sakė naujienų agentūrai AFP Kolumbijos Raudonojo Kryžiau vadovas Cesaras Uruena.

Prezidentas Juanas Manuelis Santosas šeštadienį apsilankė Putumajo departamento centre Mokoa.

Jis paskelbė nepaprastąją sveikatos ir saugumo padėtį, kad būtų paspartintos gelbėjimo ir pagalbos operacijos. Prezidentas pareiškė užuojautą žuvusiųjų artimiesiems.

Putumajo gubernatorė Sorrel Aroca šią nelaimę pavadino „beprecedente tragedija“.

Kolumbijos nacionalinės nelaimių padarinių likvidavimo agentūros pareigūnas Carlosas Ivanas Marquezas (Karlosas Ivanas Markesas) sakė, kad Mokoa upė išsiliejo iš krantų apie vidurnaktį, ir potvynio banga nieko neįtariančius gyventojus užliejo šeštadienį paryčiais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt