Naujienų srautas

Pasaulyje2017.04.01 19:42

Baltarusijoje 6 asmenims pateikti kaltinimai sąmokslu kurstyti masinius neramumus

BNS, ELTA 2017.04.01 19:42

Baltarusijoje šešiems asmenims pareikšti oficialūs kaltinimai sąmokslu kurstyti masinius neramumus, praneša šalies žiniasklaida.

„Kaltinimai pateikti buvusiam neregistruotos organizacijos „Baltasis legionas“ lyderiui Miroslavui Lozovskiui“, – pranešė Baltarusijoje veikiantis „Radio Svoboda“ (Laisvės radijas), remdamasis M. Lozovskio advokato pranešimu.

Be to, kaip pranešama „Radio Svoboda“ tinklalapyje, kaltinimai pateikti „Jaunojo fronto“ lyderiui Dmitrijui Daškevičiui, Baltarusijos nacionalinio technikos universiteto studentui Ivanui Kovalčiukui, buvusiam Baltarusijos valstybinio universiteto Istorijos fakulteto studentui Jevgenijui Poltoržickiui, „Jaunojo fronto“ nariui Sergejui Stribulskiui ir pardavimų vadybininkui Aleksejui Abramovui.

Visiems jiems pateikti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už masinių neramumų dalyvių mokymus ar kitą paruošimą bei tokios veiklos finansavimą ar kitą materialinę pagalbą. Sulaikytiesiems dėl šių kaltinimų gresia areštas iki šešių mėnesių arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Baltarusijos valstybės saugumo komitetas (KGB) šios informacijos nepakomentavo.

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka kovo 21 dieną paskelbė, kad šalyje buvo suimta „grupė kovotojų“, kuri esą rengėsi įvykdyti „ginkluotą provokaciją“. Pasak šalies vadovo, tie asmenys buvo apmokomi stovyklose Baltarusijoje, Ukrainoje, Lenkijoje ir Lietuvoje.

A. Lukašenka sakė įtariantis, kad kažkokia „penktoji kolona“ stengiasi destabilizuoti padėtį Baltarusijoje ir išprovokuoti „spalvotąją revoliuciją“.

Kovo 23 dieną KGB pradėjo baudžiamąjį tyrimą dėl įtariamo sąmokslo kurstyti masinius neramumus, dėl kurio buvo suimti 26 asmenys.

Be to, kovo 24–26 dienomis Baltarusijoje buvo sulaikyti šimtai opozicijos akcijos dalyvių. Didžioji jų dalis buvo areštuoti kovo 25-ąją, per Minske surengtas nesankcionuotas eitynes prieš vyriausybę, minint Baltarusijos liaudies respublikos įkūrimo 99-ąsias metines.

Protestavo prie KGB pastato

Penktadienį grupė aktyvistų susirinko prie KGB pastato per nesankcionuotą piketą su šūkiu „Patriotas – ne nusikaltėlis“, demonstruodami solidarumą su anksčiau suimtais asmenimis. Milicijos pareigūnai tikrino visų prie pastato ateinančių asmenų dokumentus ir daiktus bei neleisdavo ilgam prie jo užsibūti.

„Interfax“ korespondentas sakė, kad milicija sulaikė steigiamos partijos „Baltarusijos krikščioniškoji demokratija“ organizacinio komiteto vieną iš pirmininkų Pavelą Severincą, taip pat mažiausiai keturis kitus aktyvistus.

Krėtė nepriklausomą TV kanalą

Baltarusijos milicija surengė kratą nepriklausomos televizijos kanalo „Belsat“ patalpose Minske. Buvo paimti dokumentai ir sulaikytas mažiausiai vienas operatorius, praneša „Euronews“.

„Belsat TV“ plačiai nušvietė neseniai Baltarusijoje vykusius antivyriausybinius protestus. Šis kanalas laikomas alternatyva šalies valstybinei televizijai.

Žurnalistai teigia, kad jie, kaip ir opozicija, tapo valdžios taikiniais. Baltarusijos žurnalistų asociacijos atstovas Borisas Goreckis sako, kad išpuoliai prieš žiniasklaidą nesiliovė po kovo 25 d. protestų ir tęsiasi toliau. Dar daugiau, paleisti ne visi žurnalistai, kurie buvo sulaikyti kovo 25 ir 26 dienomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi