Pasaulyje

2017.04.01 13:07

Šiaurės rytų Nigerijoje „Boko Haram“ pagrobė 22 mergaites ir moteris

BNS 2017.04.01 13:07

Šiaurės rytų Nigerijoje per du atskirus islamistų grupuotės „Boko Haram“ reidus buvo pagrobtos 22 mergaitės ir moterys, naujienų agentūrai AFP penktadienį pranešė vietos gyventojai ir tvarkos palaikytojai.

Per pirmą ataką ketvirtadienį džihadistai įsiveržė į Pulkos kaimą, esantį netoli Kamerūno pasienio, ir pagrobė 18 mergaičių.

„Boko Haram“ kovotojai iš Mammano Nuro stovyklos atvažiavo pikapais apie 6 val. ryto ir pagrobė 14 jaunų mergaičių iki 17 metų amžiaus, o gyventojai tuo metu slėpėsi krūmuose“, – AFP telefonu sakė Pulkos bendruomenės lyderis.

„Jie pagrobė dar keturias mergaites, kurios pabėgo nuo reido, radę jas krūmuose prie kaimo“, – sakė bendruomenės lyderis, paprašęs neminėti jo vardo, nes baiminosi keršto.

Pasak pareigūno, užpuolikai priklausė frakcijai, vadovaujamai Abu Musabo al Barnawi, „Boko Haram“ įkūrėjo Mohammedo Yusufo sūnaus.

„Islamo valstybė“ praėjusiais metais A. M. al Barnawi paskelbė šios grupuotės lyderiu. Jis pakeitė ankstesnį „Boko Haram“ lyderį Abubakarą Shekau, kuris 2015-aisiais paskelbė ištikimybę IS.

Kitas vietos gyventojas patvirtino, kad minėtas reidas iš tiesų įvyko, ir sakė, kad pagrobtos mergaitės greičiausiai taps kovotojų nuotakomis.

„Jie niekam nepakenkė per reidą ir nebandė šaudyti bėgančių iš kaimo žmonių“, – sakė tas gyventojas.

Per antrą incidentą šalia Dumbos kaimo, esančio netoli Čado ežero, džihadistai nužudė vieną piemenį, kuris bandė pabėgti nesutikęs sumokėti pinigų už apsaugą, sakė Adamu Ahmedas, priklausantis milicijai, kovojančiai su „Boko Haram“.

„Kai „Boko Haram“ ginkluoti nusikaltėliai atvyko pinigų, jie suprato, kad jis pabėgo su viskuo, ir nutarė jį vytis savo motociklais“, – sakė A. Ahmedas.

„Jie jį pasivijo netoliese Dumbos kaimo, kur jį nužudė ir nušovė 50 jo gyvulių“, – pridūrė jis.

„Jie pagrobė keturias moteris iš to vyro šeimos ir likusius gyvulius“, – teigė A. Ahmedas.

Grupuotės vadovu paskyrus A. M. al Barnawi, jos viduje kilo nesutarimų, nes A. Shekau būdavo kritikuojamas dėl masinių žudynių ir mirtininkų atakų prieš civilius.

A. M.al Barnawi ir jo dešinioji ranka M. Nuras, laikomas tikruoju grupuotės lyderiu, pažadėjo savo kontroliuojamų vietovių gyventojams, kad jiems niekas negresia, jei nebendradarbiaus su Nigerijos kariais, kurie kovoja su „Boko Haram“.

Tačiau pastarosiomis savaitėmis islamistų kovotojai vykdo vis daugiau reidų netoli Čado ežero ir grobia maistą iš gyventojų.

Jie taip pat nužudė kelis civilius, kurie neva bendradarbiavo su kariuomene.