Pasaulyje

2017.04.01 14:25

Minske per protestą prie saugumo pastato sulaikyti mažiausiai penki asmenys

BNS 2017.04.01 14:25

Minske mažiausiai penki asmenys penktadienį buvo sulaikyti per nesankcionuotą protestą prie Baltarusijos valstybės saugumo komiteto (KGB), pranešė naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas.

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka kovo 21 dieną paskelbė, kad šalyje buvo suimta „grupė kovotojų“, kuri esą rengėsi įvykdyti „ginkluotą provokacija“. Pasak šalies vadovo, tie asmenys buvo apmokomi stovyklose Baltarusijoje, Ukrainoje, Lenkijoje ir Lietuvoje.

A. Lukašenka sakė įtariantis, kad kažkokia „penktoji kolona“ stengiasi destabilizuoti padėtį Baltarusijoje ir išprovokuoti „spalvotąją revoliuciją“.

Kovo 23 dieną KGB pradėjo baudžiamąjį tyrimą dėl įtariamo sąmokslo kurstyti masinius neramumus, dėl kurio buvo suimti 26 asmenys.

Be to, kovo 24–26 dienomis Baltarusijoje buvo sulaikyti šimtai opozicijos akcijos dalyvių. Didžioji jų dalis buvo areštuoti kovo 25-ąją, per Minske surengtas nesankcionuotas eitynes prieš vyriausybę, minint Baltarusijos liaudies respublikos įkūrimo 99-ąsias metines.

Penktadienį grupė aktyvistų susirinko prie KGB pastato per nesankcionuotą piketą su šūkiu „Patriotas – ne nusikaltėlis“, demonstruodami solidarumą su anksčiau suimtais asmenimis. Milicijos pareigūnai tikrino visų prie pastato ateinančių asmenų dokumentus ir daiktus bei neleisdavo ilgam prie jo užsibūti.

„Interfax“ korespondentas sakė, kad milicija sulaikė steigiamos partijos „Baltarusijos krikščioniškoji demokratija“ organizacinio komiteto vieną iš pirmininkų Pavelą Severincą, taip pat mažiausiai keturis kitus aktyvistus.