Pasaulyje

2017.03.31 22:37

Iš JAV – papildomos sankcijos Šiaurės Korėjai

BNS 2017.03.31 22:37

JAV Iždo departamentas penktadienį paskelbė sankcijas 11-ai Šiaurės Korėjos verslo atstovų ir vienai pramonės įmonei, siekdamas toliau izoliuoti Pchenjano ekonomiką dėl branduolinių pajėgumų vystymo.

Dauguma verslininkų gyvena Kinijoje bei Rusijoje ir atstovauja kompanijoms, kurios, departamento teigimu, yra susijusios su Šiaurės Korėjos gynybos pramone.

Sankcijos taip pat paskelbtos Šiaurės Korėjoje įsikūrusiai įmonei „Paeksol Trading Corporation“. Anot Iždo departamento, ši kompanija eksportuoja ir importuoja anglis ir geležies rūdą.

JAV jau anksčiau siekė, kad Kinija nuspręstų nebeimportuoti anglių iš Šiaurės Korėjos. Tačiau departamentas nurodė, kad „Paeksol Trading Corporation“ toliau eksportuoja anglį per kitas įmones į šiaurės rytų Kinijos miestą Dalianą.

Sankcijos uždraudžia JAV subjektams vykdyti verslą su minėtais asmenimis ir kompanija, siekiant atriboti juos nuo globalios ekonomikos.

Jos paskelbtos pareigūnams nerimaujant dėl Pchenjano tikslo išvystyti ilgojo nuotolio balistinių raketų, galinčių nešti branduolinį galvutę, pajėgumą. Jie baiminasi, kad šalis netrukus gali įvykdyti dar vieną branduolinį bandymą.