Naujienų srautas

Pasaulyje2017.03.31 21:25

Prancūzija: kuo toliau nuo Paryžiaus, tuo daugiau M. Le Pen gerbėjų

Kelionė iš Paryžiaus į provinciją rodo, kad Prancūzijoje gali pasikartoti balsavimo dėl Brexito Jungtinėje Karalystėje ir Amerikos prezidento rinkimų kampanijos reiškinys – kuo toliau nuo sostinės, tuo daugiau Nacionalinio Fronto lyderės Marine Le Pen gerbėjų. Tai patvirtina ir sociologų tyrimai.

Kelionę pradėsime nuo Paryžiaus Liono stoties. Per regioninius rinkimus Paryžiuje Nacionalinis Frontas su Marine Le Pen priekyje laimėjo 10 procentų balsų. Jaunas paryžietis Viktoras sako bijąs jo populiarumo, nuostata prieš imigrantus, prieš Europos Sąjungą jam svetima.

Vos už 19 minučių kelio nuo Paryžiaus – Vilniovo Sen Žoržo priemiestis – lyg kitas pasaulis. 32 tūkstančiai gyventojų, nedarbas 50 procentų didesnis negu šalies vidurkis, Nacionalinio fronto populiarumas – 29 procentai, beveik triskart didesnis negu Paryžiuje. Gyventojai jaučiasi pamiršti, politikai mielai rengia susitikimus miestuose, bet čia neužsuka.

Tyrėjai sako – M. Le Pen stengiasi visus aprėpti, todėl už 70-80 kilometrų nuo Paryžius per regioninius rinkimus ją palaikė 39 procentai rinkėjų, 20-30 kilometrų spinduliu – beveik 30 procentų. Arčiau Paryžiaus – už dešimties kilometrų – Nacionalinis Frontas gavo 14 procentų balsų.

Pagal apklausas, per pirmą rinkimų turą balandžio 23-ąją M. Le Pen turėtų gauti daugiausia balsų, bet pralaimėti per antrą, gegužės 7-ąją numatytą turą. Ar prezidento rinkimai Prancūzijoje sukrės kaip balsavimas dėl Brexito ar Donaldo Trumpo pergalė, lems ne didieji miestai... Juose gyvena vos 30 procentų rinkėjų, kiti – miesteliuose ir priemiesčiuose, kaimo vietovėse.

Plačiau apie tai žiūrėkite Jolantos Paškevičiūtės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi