Pasaulyje

2017.03.31 08:40

EK: remdamas populistines partijas Europoje, V. Putinas siekia suskaldyti ES

ELTA 2017.03.31 08:40

Europos Komisijos vicepirmininkas Fransas Timmermansas apkaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, kad šis naudojasi dešiniosiomis populistinėmis partijomis Europoje kaip instrumentu Europos Sąjungai (ES) suskaldyti, praneša agentūra AFP.

„Yra priežastis, kodėl V. Putinas remia kraštutinius dešiniuosius visoje Europoje, – ketvirtadienį Madride Ispanijos deputatams kalbėjo F. Timmermansas. – Nes jis žino, kad kraštutiniai dešinieji mus silpnina. Jis žino, kad kraštutiniai dešinieji mus skaldo. O suskaldyta Europa reiškia, kad V. Putinas yra vadovas.“

Prieš savaitę Rusijos prezidentas Maskvoje priėmė Prancūzijos dešiniąją populistę Marine Le Pen. Prancūzijoje balandžio pabaigoje ir gegužės pradžioje dviem turais vyks prezidento rinkimai. Šiuo metu apklausose pirmauja nepartinis kandidatas Emmanuelis Macronas ir M. Le Pen.

F. Timmermansas sakė nenorįs konflikto su V. Putinu. Tačiau jis manąs, kad Rusijos prezidentas „mėgina kurstyti nesantaiką, kai į Kremlių kviečia M. Le Pen ir remia visas kraštutinių dešiniųjų partijas visoje Europoje“.