Pasaulyje

2017.03.31 09:23

B. al Assado atsistatydinimas nebėra JAV prioritetas

ELTA 2017.03.31 09:23

Sirijos prezidento Basharo al Assado atsistatydinimas Jungtinėms Valstijoms nebėra svarbiausias tikslas. Naujoji JAV vyriausybė turi kitus prioritetus ir jai nebėra svarbiausia „atsikratyti“ B. al Assado, ketvirtadienį pareiškė šalies ambasadorė Jungtinėse Tautose (JT) Nikki Haley, kuria remiasi agentūra AFP.

Nors B. al Assadas ir yra „kliūtis“ taikai, Donaldo Trumpo vyriausybė esą neskirs Sirijos diktatoriui tiek dėmesio, kiek jo pirmtakas Barackas Obama.

Vietoj to Vašingtonas koncentruosis į ilgalaikio politinio sprendimo paieškas ir bendradarbiaus su Turkija bei kitomis regiono šalimis, kalbėjo ambasadorė. Be to, turi būti mėginama apriboti Sirijos sąjungininko Irano įtaką.

JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas prieš tai lankydamasis Turkijoje pareiškė, kad dėl B. al Assado likimo turėtų spręsti patys sirai. „Ilgalaikį šalies vadovo statusą“ turi apibrėžti sirų tauta, sakė jis.

Buvęs JAV prezidentas B. Obama, kaip ir sukilėliai, B. al Assado pasitraukimą iš valdžios buvo pavadinę politiniu tikslu.